Firefox Hello İle Görüntülü Arama Yapma (Resimli Anlatım)

Firefox Hello ile bundan böyle istediğiniz kişi internet üzerinden görüntülü ve sesli olarak arayabileceksiniz. Firefox Hello ile görüntülü arama nasıl yapılır öğrenin.

Sponsorlu Bağlantılar

Firefox Hello Görüntülü Arama Özelliği

Firefox zaman içerisinde Google Chrome’ın gerisinde kalmış gibi görünse de getirdiği yenilikler ve sunduğu özellikler ile dikkat çekiyor. Son olarak Chrome üzerinde Hangouts özelliğinin bir benzerini sunan Firefox, yalnızca arama başlatan kişinin Firefox’a sahip olması durumunda WebRTC özelliğine sahip tüm tarayıcılarla görüntülü ve sesli görüşme yapma imkanı tanıyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Firefox Hello Görüntülü Arama Nasıl Yapılır?

Firefox 34.sürümüyle birlikte sunulan bu yeni özellik, yeni sürümün güncellenmesi ile aktif oluyor. Ancak eski sürüm kullananların yada tarayıcısında bu özellik bulunmayanların öncelikle aktif etmesi gerekiyor.

Öncelikle Firefox Hello simgesinin ekrana eklenmesi gerekiyor. Bunun için ilk olarak tarayıcı adres çubuğuna about:config yazıp enter tuşuna basın.

firefox hello görüntlü arama 1

Açılan liste üzerindeki arama kutusuna “loop.throttled” yazarak bu ayarı bulun ve sağ tıklayıp Değerini Değiştir sekmesine basın. İlgili ayarın değer kısmını “false” olarak değiştirdiğinizde işlem tamamlanacaktır. Eğer bu değer zaten “false” ise hiçbir şey yapmanıza gerek yok demektir.

firefox hello görüntlü arama 2

Tarayıcınıza Hello butonunu eklemek için sağ üst bölümde yer alan Menü butonuna tıklayın ve Özelleştir bölümüne girin. Ek Araçlar ve Özellikler listesinde bulunan Hello simgesine tıklayın ve menüye doğru sürükleyin. Bu işlemi tamamladığınızda Özelleştirmeyi Bitir butonuna tıklayın ve işlemi tamamlayın.

firefox hello görüntlü arama 3

Yeni bir görüşme başlatmak için Hello butonuna tıklayın ve açılan pencerede e-posta ya da kopyalama yoluyla linki arkadaşınıza gönderin.

firefox hello görüntlü arama 4

Linki paylaştığınız kişi linke tıkladığında size bir çağrı talebi ulaşacaktır. Bu çağrı talebini kabul etmeniz durumunda görüntülü ve sesli görüşmeye başlayabilirsiniz.

Mozilla Firefox’u İndirin;

Firefox
Ücretsiz Gelişmiş İnternet (Web) Tarayıcı
Firefox - Mac
Mac İçin Firefox Popüler İnternet Tarayıcısı
Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Firefox Hello İle Görüntülü Arama Yapma (Resimli Anlatım) İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.