Firefox Hello Nedir? Firefox Hello Ne İşe Yarar?

Mozilla tarafından geliştirilen Firefox tarayıcısı üzerinde çalışan Hello servisi sayesinde tarayıcı üzerinden görüntülü ve sesli görüşmeler yapabileceksiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Firefox Hello Nedir?

Ünlü web tarayıcısı Firefox, geçtiğimiz aylarda sunduğu 34. sürümü ile web tarayıcısına sesli ve görüntülü görüşme imkanı tanıyan yeni bir özellik ekledi. İlk bakışta sırada bir chat uygulaması olarak görünse de benzerlerine oranla daha açık bir sistem olarak sunulması ve kısıtlama olmaması Firefox Hello’yu daha avantajlı bir konuma getiriyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Firefox Hello Ne İşe Yarar?

Web tarayıcısı Firefox üzerinden sesli ve görüntülü görüşme sağlayan bu yeni uygulamanın bir benzeri daha önce Google tarafından sunulmuştu. Google’ın Hangouts ismiyle sunduğu bu özellik yalnızca Gmail ve Google Chrome tarayıcısı ile sınırlandırılmıştı. Firefox üzerinde yalnızca konuşmayı başlatan tarafın Firefox’a sahip olması yeterli olarak görünüyor.

Bkz: Firefox Hello İle Görüntülü Arama Yapma (Resimli Anlatım)

mozilla firefox hello

Firefox Hello ile konuşmayı başlatan kişi tarafından karşı tarafa bir link iletiliyor. Ekstra bir hesap açmaya ya da yeni bir yazılım kurmaya gerek kalmaksızın WebRTC desteği olan tüm tarayıcılarda karşılıklı sesli ve görüntülü görüşme yapabilirsiniz. Firefox Hello’nun bir diğer avantajı ise konuşma boyunca ya da sonrasında hiçbir görüşme kaydının kayıt altına alınmamasıdır.

Son olarak Firefox Hello servisini kullanabilmek için Gmail hesabınızın olması gerekiyor.

Mozilla Firefox’u İndirin;

Firefox
Ücretsiz Gelişmiş İnternet (Web) Tarayıcı
Firefox - Mac
Mac İçin Firefox Popüler İnternet Tarayıcısı
Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Firefox Hello Nedir? Firefox Hello Ne İşe Yarar? İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.