Firefox Nasıl Sıfırlanır? Firefox Sıfırlama (Resimli Anlatım)

Firefox tarayıcınız düzenli çalışmıyorsa ve sürekli sorunlar vermeye başladıysa, tarayıcınızı sıfırlayarak fabrika ayarlarına gönderebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Tarayıcı Sıfırlama – Fabrika Ayarları

Firefox kullanıcıları için zaman, zaman ortaya çıkan donma, kasma ve güncelleme sorunlarını yeni kurulum yerine sıfırlama özelliğini kullanarak aşabilirsiniz. Tarayıcınız ile ilgili sorunlar yaşıyorsanız sıfırlamak yararlı olabilir. Tarayıcı sıfırlama özelliği ile yer imleri, sekmeler ve diğer ayarlar kaydedildikten sonra Firefox fabrika ayarlarına geri dönüş yapacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Firefox Nasıl Sıfırlanır?

Tarayıcınız sıfırlamak için Firefox’u açtıktan sonra Menü tuşuna basın. Açılan ekranda Yardım > Sorun Giderme Bilgileri yolunu izleyin. Eğer bu yol ile sıfırlama ekranına ilerlemek istemiyorsanız adres çubuğuna about:support yazıp doğrudan Sorun Giderme Bilgileri ekranına ulaşabilirsiniz.

Firefox yardım  Firefox sorun giderme

Açılan ekranda Firefox Sıfırla ya da Reset Firefox butonuna tıklayın ve onay iletişim kutusunda yer alan “Bitir” sekmesine basarak sıfırlama işlemini tamamlayın. Sıfırlama ile verileriniz ve kişisel bilgileriniz profil klasöründe depolanacak, Firefox yer imlerini, gezinti geçmişini, parola, ve sekmeleri, çerezleri ve kişisel sözlüğü otomatik olarak yedekleyecektir.

Firefox tarayıcı sıfırlama

firefox sıfırlama

Ancak sıfırlama sonucunda uzantılar, temalar, arama motorları, indirme geçmişi, güvenlik ayarları, depolama ayarları ve araç çubuğu gibi özel ayarlar silinecektir.

Firefox İndirme Linkleri

Firefox
Ücretsiz Gelişmiş İnternet (Web) Tarayıcı
Firefox - Mac
Mac İçin Firefox Popüler İnternet Tarayıcısı
Firefox Browser - Android
Android için Mozilla İnternet Tarayıcı Uygulaması
Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Firefox Nasıl Sıfırlanır? Firefox Sıfırlama (Resimli Anlatım) İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.