Firefox Yer İmlerini Dışa Aktarma (Resimli Anlatım)

Firefox tarayıcınızdaki yer imlerini yedekleyip kaydederek başka tarayıcılara aktarabileceğiniz gibi Firefox tarayıcınızı kaldırıp yeniden kurduğunuzda tekrar Firefox’a aktarabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Firefox Yer İmlerini Yedekleme

Firefox tarayıcınız üzerinde kaydetmiş olduğunuz yer imlerini başka bir bilgisayara ya da cihaza aktarmak için Firefox Yer İmlerini Aktar seçeneğini kullanarak verilerinizi yedekleyebilirsiniz. Bu işlem ile tarayıcı yer imlerini format atmadan önce yedekleyerek yeni kurulum sonrasında kullanmaya devam edebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Firefox Yer İmleri Dışa Aktarma

Firefox üzerinde yer imlerini yedeklemek ya da dışa aktarmak için öncelikle tarayıcınızı açın ve aşağıda ki görselde de gördüğünüz gibi yer imlerine tıklayın.

firefox yer imleri

Açılan ekranda en altta yer alan “Yer İmlerini Düzenle” butonuna tıklayın ve yer imleri yönetim paneline girin.

firefox yer imleri düzenle

Üçüncü adımda açılan ekranda yer imi yöneticisine ulaşmış olmanız gerekiyor. Burada sol üst kısımda yer alan Dosya sekmesine tıklayın ve en altta bulunan “Dışa Aktar” seçeneğini seçin.

firefox yer imler dışa aktar

İlk üç aşama sonunda yedekleme bölümüne girmiş olmanız gerekiyor. Görselden de görebileceğiniz gibi pencere kısmında isim alanında yedek ya da varsayılan olarak gelen bookmarks ismini seçebilirsiniz. İsim ve yedeği kaydetmek istediğiniz yeri belirledikten sonra Kaydet butonuna basın ve yedekleme – dışa aktarma işlemini tamamlayın.

yer imlerini kaydet

Firefox Tarayıcı İndir

Firefox
Ücretsiz Gelişmiş İnternet (Web) Tarayıcı
Firefox - Mac
Mac İçin Firefox Popüler İnternet Tarayıcısı
Firefox Browser - Android
Android için Mozilla İnternet Tarayıcı Uygulaması
Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Firefox Yer İmlerini Dışa Aktarma (Resimli Anlatım) İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.