Firefox’da Google Ana Sayfa Yapma (Resimli Anlatım)

Firefox tarayıcınızda açılı sayfasını yada ana sayfanızı nasıl Google olarak ayarlayacağınızı bilmiyorsanız aşağıdaki adımları uygulamanız yeterli.

Sponsorlu Bağlantılar

Firefox Başlangıç Sayfası Değiştirme

Ana Sayfa ya da Başlangıç Sayfası Firefox’u ilk açtığınızda karşınıza çıkan ya da Ana Sayfa butonuna bastığınızda açılan sayfa olarak tanımlanmaktadır. Bu başlangıç sayfasını dilediğiniz zaman dilediğiniz bir veya birkaç web sitesiyle değiştirebilir, Firefox’u açtığınız an istediğiniz sayfa sizi karşılayabilir. Ayrıca Firefox’un gelişmiş özellikleri sayesinde dilerseniz son açtığınız sayfa Firefox’u kapatsanız dahi kayıtlı kalabilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Firefox’da Google Ana Sayfa Yapmak

Firefox’da kurulum sonrasında açılan ilk sayfa ana sayfayı gösterecek şekilde ayarlanmıştır. Başlangıç ayarlarını değiştirmek için ilk olarak “Araçlar” menüsünde yer alan “Seçenekler” sekmesini tıklayın. Daha sonra “Genel” kısmını seçerek açılış için yer alan üç seçenekten birini seçebilirsiniz.

firefox ayarlar penceresi

Giriş Sayfamı Göster kısmını seçtiğinizde Firefox belirlediğiniz başlangıç sayfasını açacaktır.

Boş Bir Sayfa Göster kısmını seçtiğinizde Firefox hiçbir web sayfasını çalıştırmaz.

Son Oturumdaki Pencereleri ve Sekmeleri Göster dediğinizde Firefox’u kapatmadan önce yaptığınız son işlemler tekrar açtığınızda karşınıza çıkacaktır. Seçeneklerden birini seçip “Tamam” dediğinizde ayarlarınız tamamlanmış olacak.

Ana Sayfanızı değiştirmek için Ana Sayfa yapmak istediğiniz siteyi açın. Açılan sayfada sol kısımda adres satırının başında bulunan site simgesini tutun ve Ana Sayfa butonunun üzerine bırakın. Aşağıda butonu görebilirsiniz. Bu işlem sonucunda basit bir şekilde Google’ı Ana Sayfanız olarak belirleyebilirsiniz.

firefox ana sayfa butonu

Firefox İndirin

Firefox
Ücretsiz Gelişmiş İnternet (Web) Tarayıcı
Firefox - Mac
Mac İçin Firefox Popüler İnternet Tarayıcısı
Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Firefox’da Google Ana Sayfa Yapma (Resimli Anlatım) İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.