Firefox’dan Yandex’i Kaldırma (Resimli Anlatım)

Firefox tarayıcınıza program yada eklentilerle sizin isteğiniz dışında yerleşen Yandex arama motorunu kaldırmak istiyorsanız aşağıdaki adımları uygulayın.

Sponsorlu Bağlantılar

Firefox’da Yandex Kaldırma

Son iki yıllık süreçte Türkiye piyasasında önemli atılımlar gerçekleştiren Yandex, gerek sunduğu özellikler gerekse de TV reklamları ile büyük sempati uyandırmıştı. Her ne kadar Google ile rakip olsa da henüz pastada önemli bir dilime sahip olmayan Yandex, daha fazla kullanıcıya ulaşmak için program ve eklentiler aracılığıyla Yandex Arama Çubuğunu tarayıcılara yerleştiriyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Firefox’da Yandex Nasıl Kaldırılır?

Kullanışlı yönleri olsa da izinsiz bir şekilde tarayıcınıza yerleşen arama motoru ya da eklentiler sizi rahatsız edebilir. Mozilla Firefox üzerinde varsayılan olarak kullandığınız arama araçlarından memnunsanız ve Yandex Bar’ı kaldırmak istiyorsanız aşağıda ki adımları uygulayabilirsiniz. Ana sayfanızın değişmesi durumunda sırasıyla sağ üst köşede yer alan arama çubuğuna tıklayın ve açılan pencerede “Arama Motorlarını Yönet” sekmesini seçin.

yandex-firefox-kaldırma-1

Karşınıza arama çubuğu için geçerli olan arama motorları ve eklentiler çıkacaktır. Burada Yandex’i bularak “Kaldır” butonuna basın ve işlemi onaylayın. Bu işlem sonucunda Firefox tarayıcınızda yüklü olan Yandex arama kutusu silinecek ve belirlediğiniz arama motoru çalışmaya devam edecektir.

yandex-firefox-kaldırma-2

 Firefox İndir

Firefox
Ücretsiz Gelişmiş İnternet (Web) Tarayıcı
Firefox - Mac
Mac İçin Firefox Popüler İnternet Tarayıcısı
Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Firefox’dan Yandex’i Kaldırma (Resimli Anlatım) İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.