GIF Yapma – GIF Nasıl Yapılır?

Sponsorlu Bağlantılar

GIF Yapma Rehberi

Son dönemde internet siteleri ve sosyal medya kanallarında animasyonlu GIF resimleri oldukça popüler bir hale geldi. Pek çok kişi için basit bir uygulama olsa da bilgisayarda, mobil cihazlarda ya da online web ortamında bulunan bazı siteleri kullanarak GIF uzantılı dosyalar oluşturabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

GIF resim yaratma konusunda bilgisayarlar oldukça basit ve kolay seçenekler sunuyor. Programlar aracılığıyla oluşturacağınız animasyonlarda her sahneden içeriğe, geçişlere ve renk değişimlerine kadar tercih yapabilmektesiniz.

Photoshop Elements

GIF yapma amacıyla kullanacağınız ilk program Photoshop Elements’dir. Adobe tarafından geliştirilen görüntü düzenleme programı katmanlardan sahne aralarına kadar düzenleme yapılmasını sağlıyor.

Adobe Photoshop Elements
Profesyonel Fotoğraf Düzenleme ve Paylaşma Programı

Adobe Photoshop Elements

GIF Brewery

Bir diğer programımız olan GIF Brewery, Mac için geliştirilmiş bir programdır. Bu program ile video kliplerden GIF dosyaları oluşturabilir GIF resimlere dilediğiniz eklemeleri yapabilirsiniz.

GIMP

Son programımız olan GIMP ise tüm platformlar ile uyumlu çalışan bir program olup açık kaynaklı fotoğraf düzenleme yazılımıdır. GIMP üzerinde her bir sahne ve katman algılaması ile kayıt sonrasında gelişmiş GIF dosyaları elde edebilirsiniz.

GIMP-3

GIMP
Ücretsiz Profesyonel Resim Düzenleme Programı

Telefon ve Tabletlerde GIF dosyası oluşturmak için GifBoom, GIF Shop ve GIF Camera gibi uygulamalardan faydalanabilirsiniz. Buna ek olarak Picasion ve LooGix internet sitelerinde online ortamda GIF dosyası oluşturmanıza imkan tanınıyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

GIF Yapma – GIF Nasıl Yapılır? İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.