GIF Yapma Programları Nelerdir?

Hareketli ve animasyonlu resimler GIF formatlı resimlerdir. GIF formatlı eğlenceli resimlerden siz de yapmak istiyorsanız, GIF yapma programlarından faydalanmanız gerekir.

Sponsorlu Bağlantılar

GIF Hazırlama Programları

GIF ya da grafik değiştirme formatı, en yaygın olarak kullanılan resim formatlarından birisi olup 256 renge ve 1 bit saydamlığa destek sunmaktadır. Resimlerin GIF formatı kullanılarak animasyonlu ya da animasyonsuz olarak kaydedilmesi mümkündür.

Sponsorlu Bağlantılar

Animasyonlu resimlerde kare, kare animasyon yöntemi kullanılarak GIF dosyaları oluşturulur. Aşağıda ücretsiz olarak sunulan GIF yapma programları hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Ayrıca bkz: İnternetten Online GIF Yapma Siteleri

PhotoScape

PhotoScape, en sık kullanılan ücretsiz programlar arasında yer alır. PhotoScape ile Slideshow olarak fotoğrafları görüntüleyebilir, resimlere yazı ekleyebilir, resimlerde boyutlandırma yaparak ekran yakalama özelliğini kullanabilirsiniz.

PhotoScape-1

PhotoScape
Türkçe ve Ücretsiz Resim Düzenleme Programı

Microsoft Gif Animator

Microsoft Gif Animator, basit bir çalışma prensibi ile resimleri ekleyerek GIF’ler oluşturmanıza imkan tanır. Bu program ile daha önce oluşturulmuş animasyonlu GIF’leri düzenleyebilir ya da yeni animasyonlar oluşturabilirsiniz.

Microsoft Gif Animator indir

Microsoft GIF Animator
GIF Yapma ve Düzenleme Programı

GiftedMotion

GiftedMotion, ücretsiz olarak sunulan bir program olması yanı sıra tüm platformlar ile uyumlu bir şekilde çalışabilmektedir. Herhangi bir kurulum olmadan Gifted ile animasyon boyutlarını ayarlayabilir, yeni GIF’ler hazırlayabilir ya da mevcut GIF dosyaları üzerinde düzenleme yapabilirsiniz.

GiftedMotion

GiftedMotion
GIF Oluşturma ve Düzenleme Programı

GIMP

Son programımız olan GIMP ise tüm platformlar ile uyumlu çalışan bir program olup açık kaynaklı fotoğraf düzenleme yazılımıdır. GIMP üzerinde her bir sahne ve katman algılaması ile kayıt sonrasında gelişmiş GIF dosyaları elde edebilirsiniz.

GIMP-3

GIMP
Ücretsiz Profesyonel Resim Düzenleme Programı
Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

GIF Yapma Programları Nelerdir? İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.