Gmail Adresi Nasıl İptal Edilir?

Gmail hesabınızı farklı nedenlerden dolayı silmek yani tamamen iptal etmek istediğinizde, bütün verilerinizin de silineceğini ve bir daha kurtaramayacağınızı da bilmeniz gerekiyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Gmail Adresini Silme

Gmail hesabınızı artık kullanmamaya karar verdiniz ya da yeni bir Gmail hesabı oluşturmanız nedeniyle eski hesabınızı iptal etmek istiyorsanız karmaşık gibi görünen menüler yerine daha basit adımları kullanabilirsiniz. Gmail kullanıcıları için hesap iptali, doğru adımların bilinmemesi durumunda uzun süren bir sorun haline gelebilir. Aşağıda Gmail adresinizi nasıl iptal edeceğinize dair bilgiler bulabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Gmail Hesabını İptal Etme

Gmail – Google hesabınıza giriş yaparak oturum açın ve üst kısımda yer alan Veri Araçları sayfasına yönelin. Açılan sayfada Ürünleri Sil sekmesine tıklayın ve Gmail hizmetini kalıcı olarak sil seçeneğini seçin. Bu işlem sonucunda hesabınız tamamen silinecek ve aynı kullanıcı adı ile yeni bir hesap oluşturamayacaksınız.

gmail hesabını iptal etme

Silinen Gmail hesabını tekrar kullanmak istiyor ve verilerinizi tekrar geri getirmeyi düşünüyorsanız Gmail – Google ile iletişime geçerek bu talebi iletebilirsiniz. Kısa süreli silinme durumlarında Google verileri geri kurtarma konusunda kalıcı çözümler sunsa da hesabınızın silinmesinden sonra geçen birkaç hafta verilerinizi kurtarmanıza izin vermeyecektir.

gmail hesabını silme

Gmail İndir

Gmail - email from Google - iOS
iPhone, iPad, iPod touch için E-Posta Uygulaması
Gmail - Android
Android İçin E-Posta ve Mesajlaşma Uygulaması
Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Gmail Adresi Nasıl İptal Edilir? İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.