Gmail’de İstenmeyen E-Postaları Engelleme (Resimli Anlatım)

Gmail hesabınıza gelen e-postaları önlemek ve bu e-postaları filtreleyerek bir daha gelen kutunuzda görmek istemiyorsanız neler yapmanız gerektiğini öğrenin.

Sponsorlu Bağlantılar

İstenmeyen Postaları Engelleyin

Hemen her birimiz bir adet mail hesabına sahibiz. Bankalardan eğitim kurumlarına, arkadaşlarımızdan sosyal ağlara kadar pek çok yerde kullandığımız mail hesaplarına zaman zaman rahatsız edici onlarca istenmeyen e-posta gelebilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Çoğu zaman istenmeye kutusuna düşen bu postalar bazen gelen kutusunda birikerek sizi rahatsız etmeye çalışabilir. Spam e-postaları engelleme konusunda oldukça gelişmiş özelliklere sahip olan Gmail üzerinde istenmeyen e-postaları kolaylıkla engelleyebilirsiniz.

İstenmeyen E-Postalar Nasıl Engellenir?

Gmail, yıllardır hizmet sunmasına karşın istenmeyen postaları önlemeye yönelik gelişmiş bir hizmet sunmuyordu. Fakat geçtiğimiz haftalarda yapılan güncellemelerle birlikte sizi rahatsız eden istenmeyen postaları çok daha rahat engelleyebileceksiniz.

gmail e-posta engelleme

Gmail’de istenmeyen bir e-postayı engellemek için hesabınıza giriş yapın. Gelen kutusunda engellemek istediğiniz e-postanın yanındaki kutucuğu işaretleyin (resimdeki gibi).

Daha sonra yukarıdaki menüde yer alan “Spam bildir” butonuna tıklayarak e-postayı spam olarak bildirebilirsiniz.

Yada yine üst menüde yer alan “Diğer” butonuna tıklayın ve açılan seçenekler arasındaki “Benzer e-postaları filtrele” diyerek bu ve benzeri e-postaların gelmesini engelleyin.

Mobil Cihazlar İçin Gmail Uygulamaları

Gmail - Android
Android İçin E-Posta ve Mesajlaşma Uygulaması
Gmail: Google'dan e-posta - iOS
iPhone, iPad, iPod touch İçin Gmail Uygulaması
Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Gmail’de İstenmeyen E-Postaları Engelleme (Resimli Anlatım) İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.