Google Chrome

Son Sürüm

Google Chrome sahip olduğu özelliklere kişiye özel internet tarayıcı olarak göze çarpıyor. Hızlı, güvenli ve takip edilmeden özgürce internette zaman geçirin.

Sponsorlu Bağlantılar
Editörün Puanı

Virüs Testi

Temiz

Yorum Yap

 • Lisans Ücretsiz
 • İşletim Sistemi Windows 10, 8.1/8, 7
 • Dil Türkçe
 • Üretici
 • Boyut 64.4 MB
 • Tarih 8 sene Önce
 • İndirme Sayısı 1.185
Sponsorlu Bağlantılar

Popüler İnternet Tarayıcı

5/5, Toplam: 2 kişi
 • Binlerce Uzantı ve temalar
 • Olağanüstü performans
 • Gizli mod
 • Yabancı dil çeviricisi ve entegreli PDF okuyucu
 • Veri senkronizasyonu
 • Gizlilik yönetimi
 • Windows 8.1/8 Uygulama şeklinde kullanabilme
 • Yüksek sistem kullanımı

Teknoloji devi Google tarafından geliştirilen ve dünyanın en popüler internet tarayıcılarından birisi olan Chrome internet tarayıcı bugün dünya genelinde milyonlarca kişi tarafından kullanılmakta. Hızlı bir şekilde ve takılmadan internetteki uygulamaları ve oyunları açabilirsiniz. Diğer popüler internet tarayıcıları olan Mozilla Firefox ve Internet Explorer taryıcılarına en güzel alternatif tarayıcıdır. Chrome, herhangi bir web sayfasına bakabileceğiniz genç ve hızlı bir tarayıcıdır. Bütün büyük teknolojileri, HTML 5 ve Flash gibi standart durumları destekler. Örneğin Chrome tarayıcısı ile Youtube da video izlemek için Flash Player yüklemenize gerek yok.

Ayrıca Angry Birds ve Chrome Remote Desktop  gibi karmaşık web uygulamalarını çalıştırabilirisiniz. Kısacası, Chrome temelde bir işletim sistemi içinde bir işletim sistemi gibi çalışan bir sistem. Bir Google hesabına bağlanırken, Chrome birden fazla bilgisayar ve cihazlar arasında veri taramalarını ve sekmeleri senkronize edebiliyor. Eğer Android ve iOS gibi mobil cihazlarınızda Google Chrome kullanıyorsanız bu sizler için çok iyi bir seçenek.

Eğer Chrome tarayıcı ile çalıştığınız sırada herhangi bir nedenden dolayı (örneğin elektrik kesintisi) bilgisayarınız kapanırsa bütün sayfalarınızın kapanmasına üzülmeyin. Çünkü bilgisayarınızı tekrar açtığınızda ve Chrome tarayıcınıza tekrar girdiğinizde Chrome sizi uyaracak. En son sayfalar düzgün kapatılmadı. Bütün sayfalar geri yüklensin mi diye. Eğer geri yükle derseniz en son açık olan sayfalarınızın hepsi tekrar açılacaktır.

Google Chrome Gizli Mod İle Takip Edilmeyin

Google Chrome tarayıcının diğer bir özelliği ise gizli mod özelliği. Eğer Google Chrome taryıcınızı gizli modda açarsanız internette gezindiğiniz hiçbirşey kayıt altına alınmaz. Böylece sonradan kimse sizin internette ne yaptığınızı öğrenemez.

Size Özel Google Chrome

Ayrıca Eğer Chrome internet tarayıcınızı GMail hesabınız ile kullanırsanız o Chrome sayfanız artık size özel oluyor. Yani Gmail hesabınız ile kullandığınız Chrome sayfanızdaki bütün veriler, kısayollar, kayıtlı linkler, kayıtlı uzantılar, yer işaretleri kısacası kayıtlı herşey sizin hesabınızda kaydediliyor. Siz başka bir bilgisayarda yine aynı Gmail hesabınızdan Chrome tarayıcıyı kullanırsanız kendi bilgisayarınızda kayıtlı olan herşey önünüze çıkacak.

Örneğin kendi bilgisayarınızdan Gmail hesabınızla Chrome tarayıcıyı açtınız ve yer işaretlerine Youtube ve Facebook kısayollarına kaydettiniz. Başka bir bilgisayarda aynı Gmail adresi ile Chrome tarayıcıya girerseniz yer işaretlerinde yine Youtube ve Facebook kısayollarını göreceksiniz. Bütün bunların yanı sıra Chrome ile senkronize çalışan birçok yazılımlarda çıkmakta. Yani avantajları her geçen zaman artmakta.

“Google Chrome” Tema Nasıl Yüklenir ve Değiştirilir?

Windows İçin Alternatif Web Tarayıcılar

Firefox
Ücretsiz Gelişmiş İnternet (Web) Tarayıcı
Yandex Browser
Hızlı İnternet Tarayıcısı
Opera
Ücretsiz ve Türkçe Hızlı İnternet (Web) Tarayıcı
UC Browser
Hızlı ve Alternatif İnternet Tarayıcı
Sponsorlu Bağlantılar

Google Chrome Hakkında Yazılar

Benzer Program ve Uygulamalar

Google Chrome İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.