Google Chrome Ayarlarını Değiştiren Uzantı ve Eklentileri Bulma ve Kaldırma

Bazı eklenti yada uzantılar Google Chrome tarayıcısının ayarlarını otomatik olarak değiştirirler ve sizin yapmış olduğunuz ayarları kaldırırlar. Bu uzantı ve eklentileri bulup kaldırabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Chrome Ayarlarının Değiştirilmesi

Google Chrome kullanıcıları özellikle Chrome ayarlarını değiştiren eklenti ve uzantıları sıklıkla şikayet etmekte ve hangi yol ile bu sorunu çözeceklerini dile getirmektedir. Genellikle yüklenen bir program ya da Chrome Web Mağazasından edinilen bir eklenti, Google Chrome ayarlarınızı değiştirebilir ve istemediğiniz bir sayfayı başlangıç sayfası olarak ayarlayabilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Genellikle onaylı eklentiler haricinde yüklediğiniz araçlar, ana sayfanız, yeni sekme sayfanız, arama motorunuz ya da başlangıç sayfası gibi ayarları değiştirmektedir.

google chrome eklentiler

Aşağıda Chrome ayarlarını değiştiren uzantı ve eklentiyi nasıl bulacağınıza dair bazı bilgiler bulabilirsiniz. Fakat bu bilgilerden önce yükleyeceğiniz her eklentinin detaylarına ve hangi ayarları değiştireceğine mutlaka göz atmalısınız.

Ayarlarını Değiştiren Eklentileri Bulma – Kaldırma

chrome uzantı kaldırma

Uzantı ya da eklentilerin ayarlarınızı değiştirmesini istemiyor ve ayarlarınızı eski haline getirmek istiyorsanız öncelikle ilgili eklentiyi tarayıcınızdan kaldırmanız gerekmektedir. Bunu yapmak için ilk olarak Google Chrome’u açın ve sağ üst köşede yer alan ayarlar simgesine tıklayın. Burada “Araçlar” kısmına girerek uzantıları seçin ve kaldırmak istediğiniz uzantının yanında yer alan çöp kutusu simgesine tıklayın. Karşınıza çıkan onay penceresinde “Kaldır” seçeneğini seçtikten sonra uzantıyı tarayıcınızdan kaldırabilirsiniz.

Uzantılar Hangi Ayarları Etkiliyor?

Yüklediğiniz bir eklenti tarafından değiştirilen ayarlara göz atmak isterseniz Ayarlar menüsünde yer alan “Bu ayarı [uzantı adı] adlı uzantı denetliyor” yazılı dikdörtgen bir kutu olup olmadığına göz atmanız yeterli olacaktır.

Google Chrom’u İndirin

Google Chrome
Popüler İnternet Tarayıcı
Google Chrome - Mac
Mac İçin Chrome Popüler İnternet Tarayıcısı
Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Google Chrome Ayarlarını Değiştiren Uzantı ve Eklentileri Bulma ve Kaldırma İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.