Google Chrome Hataları ve Çözüm Yolları

En popüler tarayıcıların başında gelen Google Chrome tarayıcısı bazı zamanlarda istenmedik hatalarla verebilir. Bu hataların ne anlama geldiğini ve Chrome hatalarını nasıl çözeceğinizi öğrenin.

Sponsorlu Bağlantılar

Google Chrome Hataları

Google Chrome üzerinde zaman, zaman eklenti ya da tarayıcı kaynaklı hatalar meydana gelebilir. Öyle ki oluşan hatalar sonucunda hiç de alışık olmadığınız uyarı pencereleri ile karşılaşabilirsiniz. Örneğin “Bu Artık İflah Olmaz”, “Google Chrome Hiç Açılmıyor” şeklinde ortaya çıkan hatalar sizi şaşırtabilir. Aşağıda Google Chrome hataları ve çözüm yolları hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Google Chrome Hataları Nasıl Çözülür?

Aşağıdaki eklenti bozuldu” şeklinde bir hata almanız durumunda ziyaret ettiğiniz sayfada bulunan bir eklentinin yanıt vermediği ya da aniden kapatıldığı ifade edilmektedir. Böyle bir hata da eklentinin otomatik olarak başlatılmasını bekleyebilir ya da elle bu işlemi kapanmaya zorlayabilirsiniz.

Bu artık iflah olmaz” hatası belleğin yetersiz olduğunu ifade etmektedir. Çözüm için sayfayı yeniden yüklemeniz ya da belleği artırmaya yönelik aktif olmayan sekmeler ve programları kapatmanız yeterli olacaktır.

Hata! Google Chrome kilitlendi” hatası, Chrome’un beklenmeyen şekilde kapandığını ifade eder. Bu hatanın çözümü için tarayıcıyı yeniden başlatmanız, çakışan bir yazılım olup olmadığını kontrol etmeniz ya da download yazılımlarının etkisi olup olmadığına bakmanız yararlı olacaktır. Adres çubuğuna about:conflicts yazarak çakışan yazılımları kontrol edebilirsiniz.

Chrome-Kilitlendi

Hata” ifadesi web sayfalarının istenmeyen şekilde kapatıldığını gösterir. Bu sorunu önlemek için virüsten koruma ve güvenlik duvarı yazılımlarını, uzantıları, kullanıcı profillerini ve kötü amaçlı yazılımları kontrol etmeniz gerekmektedir.

Daha önceden yüklenmiş bir uzantı ya da uygulama bulunamıyor” hatası uzantı ve uygulamaların silindiğini, tehlikeli olduğu düşünülen uzantıların otomatik olarak kaldırıldığını ifade eder.

Eklentiler Google Chrome frame ile uyumlu değil” hatası yüklü olan eklentilerin hata verdiğini gösterir. Bu durumda tarayıcınızda var ise SweetIM Araç çubuğu, Banco de Brasil Gbieh ve My Play City Araç çubuğu gibi eklentilerin devre dışı bırakılması gerekir.

Engellenen eklentiler” hatası Java, RealTime, QuickTime gibi eklentiler de sıklıkla görülür. Böyle bir sorunda eklenti sayfasına girerek, eklentileri güncelleyebilir ya da çalışmaya zorlayabilirsiniz.

Google Chrome artık çalışmıyor veya birkaç saniye sonra kapanıyor” hatası bozulan kullanıcı profilleri nedeniyle ortaya çıkar. Bu gibi bir hatada güvenlik yazılımlarını kontrol etmeniz faydalı olacaktır.

Google Chrome hiç açılmıyor” hatası için anti-virüs ve güvenlik duvarı yazılımlarınızı kontrol etmeniz gerekmektedir.

Hata 124 (net__ERR_WINSOCK_UNEXPECTED_WRITTEN_BYTES)” hatası ise bilgisayarınızın Katmanlı Servis Sağlayıcıyla ilgili bir sorun nedeniyle web sitesini yükleyemediği gösterir. Çözüm için bilgisayarınızda kötü amaçlı bir yazılım olup olmadığını kontrol etmeniz faydalı olacaktır.

Win32/Sirefef.gen!C kötü amaçlı yazılım” bilgisayarınıza bulaşan Win32/Sirefef.gen!C isimli virüsü ifade eder. Anti-virüs ya da kötü amaçlı yazılım temizleme programları ile bu yazılımları önleyebilirsiniz.

Google Chrome İndirin

Google Chrome
Popüler İnternet Tarayıcı
Google Chrome - Mac
Mac İçin Chrome Popüler İnternet Tarayıcısı
Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Google Chrome Hataları ve Çözüm Yolları” İçin Bir Cevap

Google Chrome Hataları ve Çözüm Yolları İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.