Google Chrome Tarayıcı Ayarlarını Sıfırlama ve Geri Alma (Resimli Anlatım)

Google Chrome tarayıcınız sürekli sorun vermeye başladıysa, tarayıcınızı kaldırmanıza gerek kalmadan tarayıcı sıfırlama özelliğini kullanarak Chrome’u fabrika ayarlarına geri gönderebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Google Chrome Tarayıcı Sıfırlama

Google Chrome üzerinde izinsiz olarak yüklenen eklentiler, programlar ya da uygulamalar nedeniyle çeşitli sorunlar yaşayabilirsiniz. Yeni kurulum yapmak ya da tüm verilerinizi kaybetmek yerine yalnızca tarayıcı ayarlarını sıfırlayarak Chrome’u bir anlamda fabrika ayarlarına döndürebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Tarayıcı ayarlarını sıfırlayarak istemediğiniz değişikliklerin geri alınmasını sağlamaktadır. Bu işlem sonucunda kayıtlı bilgileriniz, yer işaretleriniz, şifreleriniz sıfırlanmadan korunacaktır. Fakat varsayılan arama motoru, ana sayfa, başlangıç sekmeleri, içerik ayarları, çerez ve site verileri ile uzantı ve temalar sıfırlanacaktır.

Google Chrome Tarayıcı Ayarlarını Sıfırlama

Google Chrome tarayıcınızı açtıktan sonra sağ üst köşede yer alan Chrome Menüsüne tıklayın. Açılan ekranda sırasıyla Ayarlar > Gelişmiş Ayarları Göster yolunu izleyin.

tarayıcı sıfırlama

Karşınıza çıkacak pencerede “Ayarları Sıfırla” yazısına tıklayın ve açılan onay iletişim kutusunda yer alan Sıfırla yazısına tıklayarak tarayıcınızı sıfırlayın.

tarayici-ayarlarini3

Tarayıcınızı sıfırlamanıza rağmen sorun yaşamaya devam ediyorsanız, Google Chrome ayarlarınız üzerinde doğrudan etkili olan ya da tarayıcı ayarlarınızı güncelleyen kötü amaçlı yazılım olabilir. Böyle bir durumda bilgisayarınızı anti-virüs programları ile taramayı unutmayın.

Google Chrome İndirin

Google Chrome
Popüler İnternet Tarayıcı
Google Chrome - Mac
Mac İçin Chrome Popüler İnternet Tarayıcısı
Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Google Chrome Tarayıcı Ayarlarını Sıfırlama ve Geri Alma (Resimli Anlatım) İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.