Google Chrome’da Arama Motoru Ayarlama ve Kaldırma (Resimli Anlatım)

Google Chrome tarayıcınızın arama motoru istemeden değiştiyse ve Google Chrome’un arama motorunu tekrar Google olarak ayarlamak istiyorsanız aşağıdaki adımları uygulayın.

Sponsorlu Bağlantılar

Arama Kutusunu Özelleştirin

Google Chrome ile başlayan Arama Çubuğu – Arama Motoru özelliği bugün pek çok tarayıcıda yeni bir özellik olarak sunuluyor. Çok amaçlı kullanılan arama kutusu kurulum sonrasında varsayılan olarak Google üzerinde arama yapmanızı sağlar. Fakat eklenti ya da kişisel tercihler nedeniyle arama kutusunu özelleştirmek Google ya da farklı bir arama motoru haline getirmek istiyorsanız basit birkaç adım ile özelleştirebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Chrome’da Arama Motoru Ayarlama

Google Chrome’u ilk kurduğunuzda arama motoru Google olarak ayarlanmaktadır. Fakat arama motorunun aniden değişmesi durumunda bilgisayarınıza kötü amaçlı bir yazılım bulaşmadığından ya da istemediğiniz bir eklenti kurulmadığından emin olunuz.

google chrome arama motoru ayarlama

Google’ı varsayılan arama motoru olarak ayarlamak için ilk olarak sağ üst köşede yer alan Chrome Menüsüne girin ve ardından Ayarlar’ı seçin. Arama bölümüne giderek Google yazan açılır menüye tıklayın. Bu menüde dilerseniz arama motorunu Google yapabilir ya da tercihleriniz ölçüsünde farklı bir arama motoru tercih edebilirsiniz.

Chrome’da Arama Motoru Kaldırma

chrome arama motoru kaldırma

Sağ üst köşede yer alan Chrome Menüsüne tıklayın ve sırasıyla Ayarlar > Arama > Arama Motorlarını Yönet > Diğer Arama Motorları yolunu izleyin. Bu menüde arama motorunu silmek için yanında yer alan X işaretine tıklamanız ve işlem tamamlandıktan sonra “Bitti”’ye basmanız yeterli olacaktır.

Google Chrome İndirin

Google Chrome
Popüler İnternet Tarayıcı
Google Chrome - Mac
Mac İçin Chrome Popüler İnternet Tarayıcısı
Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Google Chrome’da Arama Motoru Ayarlama ve Kaldırma (Resimli Anlatım) İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.