Google Chrome’da Eklenti – Uzantı Nasıl Kaldırılır? (Resimli Anlatım)

Google Chrome tarayıcınızdaki eklentiler doğru çalışmıyor yada kullanmak istemiyorsanız bu eklentileri kaldırmak isteyebilirsiniz. Özellikle yeni Chrome kullanıcıları için eklenti kaldırmayı anlatıyoruz.

Sponsorlu Bağlantılar

Rahatsız Eden Eklentilerden Kurtulun

Google Chrome kullanıcıları Web Mağazası üzerinde binlerce eklentiden oluşan geniş bir arşive ücretsiz olarak ulaşabiliyor. Bu eklentiler ile Chrome deneyiminizi artırabilir ve istediğiniz pek çok şeyi gerçekleştirebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Örneğin eklentiler aracılığıyla internet sitelerinde bulunan sizi rahatsız eden reklamları gizleyebilir ya da doğrudan ulaşmak istediğiniz sayfaya eklenti aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Çoğunlukla kullanıcı isteğiyle yüklenen eklentiler zaman zaman yüklenen programlar aracılığıyla tarayıcınıza yerleşebilir. Böylesi bir durumda eklentiyi kaldırmak için doğrudan tarayıcı ayarlarını kullanmanız yeterli olacaktır. Aşağıda resimli anlatıma göz atarak Google Chrome’da eklenti – uzantıları nasıl kaldırabileceğinizi görebilirsiniz.

chrome uzantı kaldırma

Google Chrome’da Eklenti ve Uzantıları Kaldırma

İlk olarak tarayıcınızı açın ve sağ üst köşede yer alan   simgesine tıklayarak “Araçlar”’a girin. Burada yer alan “Uzantılar” seçeneğini açın ve tarayıcınızdan tamamen kaldırmak istediğiniz eklentinin yanında yer alan çöp kutusu simgesine  tıklayın.

chrome eklenti kaldır

Karşınıza çıkacak iletişim kutusunda “Kaldır” seçeneğine tıkladığınız anda tarayıcınızda yüklü olan eklenti tamamen silinecektir. Ayrıca geçici olarak eklentiyi devre dışı bırakmak istiyorsanız yine aynı sayfa üzerinde bu işlemi yapabilirsiniz.

Google Chrome İndirin

Google Chrome
Popüler İnternet Tarayıcı
Google Chrome - Mac
Mac İçin Chrome Popüler İnternet Tarayıcısı
Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Google Chrome’da Eklenti – Uzantı Nasıl Kaldırılır? (Resimli Anlatım) İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.