Google Drive’da Dosya Nasıl Paylaşılır?

Bulut depolama servisi olan Google Drive’da dosyalarınızı nasıl paylaşacağınızı resimli olarak yazımızda bulabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Google’ın Bulut Depolama Servisi

Google Drive, teknoloji devi Google tarafından geliştirilmiş bir bulut depolama alanı hizmetidir. Google Drive hesabınıza istediğiniz kadar dosya yükleyebilir ve internetin olduğu her yerde o dosyalarınıza ulaşabilirsiniz. Google, ücretsiz olarak 15 GB depolama alanı veriyor. Google Drive hesabınızın olması için bir Gmail adresinizin olması yeterli. Depolama alanı olmanın yanı sıra word, excel, slayt, çizim gibi dosyalarda oluşturabilirsiniz. Bütün bunları yapabilmek güzel ama bu dosyalarımızı bazen paylaşma ihtiyacı da hissetmekteyiz. Peki Google Drive hesabımızdaki bu dosyaları nasıl paylaşacağız?

Sponsorlu Bağlantılar

Google Drive’daki Dosyalarınızı Paylaşma

google drive dosya paylaşımı

Bir dosyayı paylaşabilmek için öncelikle dosyanın Google Drive hesabınıza yüklenmesi gerekir. Dosya yüklendikten sonra o dosyaya bir defa tıklayın ve sonra o dosya üzerinde fare ile sağ tıklayın. Çıkan menüde “Paylaş” yazısına tıklayın. Sonrasında karşınıza çıkan sayfada boş alana dosyayı paylaşmak istediğiniz kişilerin e-mail adresini yazın. Buraya birden fazla kişinin e-posta adresini yazabilirsiniz. E-posta adresinin altında bir boş alan var. Bu boş alana not ekleme imkanınız da var. Alt tarafta “Gönder” butonuna tıklarsanız dosyanız o kişilere iletilmiş olur.

google drive dosya paylaşımı-1 google drive dosya paylaşımı-2 google drive dosya paylaşımı-3

Ama alt tarafta “Gelişmiş seçeneği de mevcut. Eğer e-posta yazmadan doğrudan “Gelişmiş” seçeneğine tıklarsanız karşınıza daha detaylı bir sayfa açılacaktır.

google drive dosya paylaşımı-4
google drive dosya paylaşımı_5
“Belirli kişiler erişebilir” seçeneğinden dosya için izinleri ayarlayabilirsiniz. Alt tarafta e-posta adreslerini girebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Google Drive’da Dosya Nasıl Paylaşılır? İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.