Google Duo Kullanımda – Google Duo İle Görüntülü Konuşun

Google’ın görüntülü sohbet uygulaması olan Google Duo artık Türkiye’de. Hem tek hemde çoklu video görüşmeleri yapacağınız bu uygulama aynı zamanda uçtan uca şifreli.

Sponsorlu Bağlantılar

Sadece Görüntülü Konuşun

Teknoloji devi Google tarafından geliştirilen Duo isimli uygulama ile görüntülü konuşabileceksiniz. Ama bu uygulamanın benzer uygulamalardan biraz farkı var. Çünkü bu uygulama sadece görüntülü konuşma yapacağınız bir uygulama. Başka hiçbir özelliği yok. Google I/O 2016 etkinliğinde duyurulan uygulama Apple FaceTime uygulamasına oldukça benzemekte. Bir süre önce bazı ülkelerde bu uygulama indirilmeye başlanmıştı. Birkaç gün önce de ülkemizde de bu hizmet devreye girdi.

Sponsorlu Bağlantılar

Türkiye’de Google Duo Kullanılmaya Başlandı

Artık ülkemiz dahil bir çok ülkede kullanıma sunulan bu uygulama şu an için sadece Android ve iOS platformları için yayınlanmakta. Uygulamanın dikkat çeken en önemli özeliği ise konferans özelliği. Yani aynı anda birden fazla kişi görüntülü görüşebilir.

Google Duo - Android
Android İçin Google Görüntülü Sohbet Uygulaması
Google Duo - iOS
iPhone, iPad ve iPod touch İçin Google Görüntülü Sohbet Uygulaması

Google Duo Kullanımda Google Duo İle Görüntülü Konuşun

Uygulama uçtan uca şifrelendiği için güvenlik konusunda sıkıntı yaşamıyorsunuz. Bu uygulamanın en hoş özelliği ise birisi sizi görüntülü aradığı zaman o kişinin anlık görüntüsünün ön izlemesi sizin telefonunuzun ekranına geliyor. Yani siz aramaya cevap vermeden karşı tarafın o an ki resmini görüyorsunuz. Buna Knock Knock özelliği denilmekte.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Google Duo Kullanımda – Google Duo İle Görüntülü Konuşun İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.