Google Earth İle Yol Tarifi Alma ve Yazdırma, Çıktı Alma

Google Earth üzerinde bir yerden bir başka yere gitmek için yol tarifi almak alın. Bunu nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız öğrenin.

Sponsorlu Bağlantılar

Google Earth Yol Tarifi Ayarları

Google Earth ile mevcut haritalarda bulunan konumları son görüntü alınma tarihine göre takip edebilir ya da Google Earth özelliklerini kullanarak yol tarifi ve çıktı alabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

3B görüntüleyiciyi kullanarak herhangi bir yer işaretine ya da arama sonuçlarına göre listelenen alanları Yerler panelinde bulunan bölgelere göre işaretleyerek Gidiş –  Dönüş tariflerini alabilir ya da yazdırabilirsiniz.

Google Earth ile Yol Tarifi Nasıl Alınır?

Google Earth ile yol tarifi almak için bir listeye ya da simgeye sağ tıklayın ve açılan menüde yol tarifini belirleyin. Bu işlemi yaptığınızda arama paneli aracılığıyla bilgiler otomatik olarak Yol Tarifleri sekmesine aktarılacaktır. Ayrıca seçtiğiniz aralığa ilişkin güzergah ve yol tarifleri ayrıntılı bir biçimde listelenecektir.

google earth yol tarifi

Buraya/Buradan – Bunu yapmak için, 3B görüntüleyicide bilgi balonunu görüntülemek için herhangi bir arama sonucu listesini ya da yer işaretini bir kez tıklayın. Buraya ya da Buradan seçeneğini tıklayın. Konum bilgileri, Yol Tarifleri sekmesinde uygun alanda (Nereden ya da Nereye) görünür. Bu eylemi başlangıç konumu ya da hedef konum için yineleyin ve Ara düğmesini tıklayın. Güzergah ve ayrıntılı yol tarifleri, Arama panelinde görünür.

Yol tariflerini belirledikten sonra yazdırmak için sırasıyla Dosya > Yazdır yolunu izleyin. Yazdır iletişim kutusunda Yol Tariflerini seçin ve Yazdır butonuna tıklayın. Burada açılan iletişim onay kutusunda uygun yazdırma seçeneği ayarlarını yapılandırdıktan sonra Yazdıra tıklayın ve işlemin tamamlanmasını bekleyin.

Ayrıca aşağıdaki videoyu da izlemenizi öneririz. Video’da yol tarifinin nasıl alacağınız da anlatılmaktadır.

Google Earth İndirin;

Google Earth
Türkçe ve Ücretsiz Dünyayı Bilgisayardan Gezme, Keşfetme Programı
Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Google Earth İle Yol Tarifi Alma ve Yazdırma, Çıktı Alma İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.