Google Earth Nedir? Google Earth Ne İşe Yarar?

Google Earth programını kullanarak dünyayı keşfedebilir, üç boyutlu olarak dünyayı gezebilir, ay ve Mars’a da yakından bakabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Google Earth Nedir

Uydu aracılığıyla alınan görüntülerin ücretsiz bir şekilde Haritalar hizmeti üzerinde kullanıcılara sunulmasını sağlayan Google, Haritalar hizmeti yanında pek çok ekstra özelliği de sunuyor. Örneğin Google Earth hizmetini kullanarak tüm Dünyayı uçakla gezebilir, iki mesafe arası uzaklığı belirleyebilir ya da sokak görünümüne girerek bilmediğiniz yerleri daha yakından görebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Google Earth Ne İşe Yarar?

Google, sunmuş olduğu Earth hizmeti ile tüm Dünyayı görme fırsatı sunuyor. Tamamen uydu aracılığıyla alınan görüntüler birleştirilerek resim haline getirilirken üç boyutlu görüntü seçenekleri ile tüm noktalar net olarak izlenebilmektedir. Google Earth ile istediğiniz ili, ilçeyi ya da doğrudan ülkeyi gezebilir görüntüler alabilirsiniz.

Google Earth-1

google earth nedir

Her ne kadar sık aralıklar ile güncellenmiyor olsa da son üç – altı aylık periyotlarda tüm değişimleri izlenebilmektedir. Üstelik Google Earth aracılığıyla gitmek ya da görmek istediğiniz yerler hakkında bilgi alabilir, mesafeleri hesaplayabilir, uçuş simülatörünü kullanarak önceden gezebilirsiniz. Online olarak tarayıcı tabanlı kullanabileceğiniz Earth hizmetini sunulan uygulama ile bilgisayarınız üzerinde de kullanabilirsiniz.

Google Earth İndirin;

Google Earth
Türkçe ve Ücretsiz Dünyayı Bilgisayardan Gezme, Keşfetme Programı
Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Google Earth Nedir? Google Earth Ne İşe Yarar? İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.