Google Earth’de Mesafe Ölçme ve Hesaplama

Google Earth üzerinden iki farklı nokta arasındaki mesafeyi ölçebilirsiniz. Harita üzerinden istediğiniz iki nokta arasındaki mesafeyi nasıl hesaplayacağınızı öğrenin.

Sponsorlu Bağlantılar

Google Earth Mesafe Belirleme

Google Earth ile iki farklı nokta arasında toplam mesafeyi belirleyebilir ya da seyahat öncesinde iki şehir arası uzaklığı ölçebilirsiniz. Son derece tutarlı sonuçlar sunan Google Earth, her ne kadar birebir karayolu mesafesini sunmasa da yaklaşık olarak gidilecek uzaklığı belirlemektedir. Son derece basit birkaç işlem ile Google Earth üzerinde mesafe ölçebilir ve hesaplayabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Google Earth’de Mesafe Nasıl Ölçülür?

Google Haritalar hizmetinde iki mesafe arası uzaklığı ölçmek için sağ tıklama menüsünü kullanabilirsiniz. Google Haritalar hizmetine giriş yaptıktan sonra boş bir haritada başlamak için arama kutusunda bulunan X işaretine tıklayın. Daha sonra belirlemek istediğiniz iki alandan başlangıç noktasını sağ tıklayın ve Mesafe Ölç butonuna basın.

google earth mesafe ölçme

İkinci merkezi yani ölçmek istediğiniz mesafeyi belirlemek için harita üzerinde herhangi bir alanı belirleyin. Dilerseniz ekstra ölçüm noktaları da ekleyebilirsiniz. İsteğe bağlı olarak bir noktayı sürükle bırak yöntemi ile taşıyabilir ya da kaldırabilirsiniz. Toplam mesafeyi mil ve km olarak belirlemek için arama kutusunun altına bakabilirsiniz.

Google Earth İndirin;

Google Earth
Türkçe ve Ücretsiz Dünyayı Bilgisayardan Gezme, Keşfetme Programı
Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Google Earth’de Mesafe Ölçme ve Hesaplama İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.