Google Earth’de Sokak Görünümü Nasıl Kullanılır? (Video Anlatım)

Google Earth Street View yani sokak görünümü özelliği sayesinde sokaklara yakından bakabilirsiniz. Oturduğunuz yerden sokak sokak gezebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Google Earth Sokak Görünümü

Google Earth ile kuşbakışı ya da üst görünüm dışında sokak görünümü kullanarak bazı bölgeler için oluşturulmuş sokak düzeyinde görüntülere ulaşabilirsiniz. Benzer görünümü Yandex’in sunduğu haritalar hizmetinde daha geniş kapsamlı kullanabilirken, Google Earth üzerinde henüz sınırlı bölge desteği sunulmaktadır. Aşağıda Google Earth sokak görünümü hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Sokaklara Yakından Bakma

Sokak görünümüne ulaşmak istediğiniz bölgede görüntüyü 500 km rakım ile yakınlaştırın. İlgili mesafeye ulaştığınızda sağ üst bölümde yer alan Gezinti Denetimleri altında pegman simgesine ulaşacaksınız. Bu simgeye tıkladığınızda 3D görüntüleyiciyi sürükleyerek sokak seviyesinde görüntülere sahip olan alanları mavi çizgiler ile göreceksiniz.

google earth sokak görüntüsü

Mavi renkte görünen herhangi bir yola pegman simgesini bıraktığınızda sokak görüntüsüne gireceksiniz. Sokak görüntüsüne girdiğinizde Katmanlar altında yer alan panelde seçili olan tüm katmanlar görünür olacaktır. Görüntüyü ilerletmek ya da çevirmek için fare yardımıyla resmin bir alanına çift tıklayın. Yine fare yardımıyla görüntüyü sağa – sola çevirin ya da klavyenizde bulunan yön tuşları ile sokak görünümünde ilerleyin.

Google Earth Street View Video

Google Earth İndirin;

Google Earth
Türkçe ve Ücretsiz Dünyayı Bilgisayardan Gezme, Keşfetme Programı
Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Google Earth’de Sokak Görünümü Nasıl Kullanılır? (Video Anlatım) İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.