Google Gruplar (Google Groups) İle Yapabileceğiniz Şeyler

Google Gruplar (Google Groups) servisini kullanarak iş, eğitim ve özel hayatınızda bir çok faydalı işe imza atabilirsiniz. Google Gruplar’ın bir çok faydası ve kolaylığı var.

Sponsorlu Bağlantılar

Google Gruplar (Google Groups) İle Neler Yapılabilir?

Google birçok yararlı şey sağladı. İnternetin Google olmadan kullanılabileceğini düşünemiyoruz. İster bir şeyler aramak, bir e-posta hesabı oluşturmak, YouTube’da video izlemek, kendi videolarınızı yüklemek ve paylaşmak vb.. Hepimiz, günlük ihtiyaçlar için Google hizmetlerini kullanıyoruz.

Sponsorlu Bağlantılar

Ancak Google’ın sağlamış olduğu çok faydalı bir şey Google Grupları. Bu Google hizmeti milyonlarca insan tarafından kullanılmaktadır. Google Grupları, diğer grup üyeleriyle tartışmak için bir konu atmanıza izin verir. Belirli bir sorunla ilgili bilgi edinmek veya belirli bir sorun için çözüm elde etmek için Google Grupları’ndan çok yardım alabilirsiniz. Bir Google grubu oluşturma ve üyeleri Google gruplarına nasıl ekleyeceğinizi zaten biliyor olabilirsiniz. Google Grupları hakkında bilmeniz gereken çok şey var.

Bu makalenin tamamı Google Grupları’na ayrılmıştır ve grup üyeleriyle etkileşim dışında Google gruplarında yapabileceğimiz bazı şeyler nelerdir?

1 – Şirket İçin Q/A Formu Oluşturma

Q/A türü, Google gruplarının türlerinden biridir ve kuruluşlar için çok yararlıdır. Bir soruyu Google Grupları yardımıyla tüm organizasyonla tartışabilirsiniz. Bir kerede az sayıda üyeyle yalnızca bir soru sorabileceğiniz yüz yüze veya e-postayla soru sormaktan çok daha iyidir. Burada Google grubunda, doğru cevabı veya çözümü getirecek bir organizasyona yalnızca bir soru sorabilirsiniz.

Örneğin, şirketiniz satış sayısını artırmak için daha çekici ve faydalı olmasını sağlamak için ürününe bir şeyler eklemek istiyor. Bu nedenle, o gruba üyeleri ekleyebileceğiniz ve cevapları tartışabileceğiniz Google Grubunuzun Q/A forumuna bu soruyu koyabilirsiniz.

2 – Öğrencilerin Tartışma Becerilerini Geliştirmek İçin Ortam Hazırlama

Google gruplarını kullanmanın diğer harika bir yolu da öğrenciler içindir. Eğer bir öğretmen iseniz, o zaman öğrencileriniz için bir Google grubu oluşturabilir ve tüm öğrencilerinizin katıldığı tartışmaya açacak bir konuyu atabilir ve bu konuyla ilgili görüşleri ve görüşlerinizi koyabilirsiniz. Tartışma becerilerini artıracak ve görüşlerini en iyi şekilde sunmayı öğreneceklerdir.

3 – Toplantıları Duyurma

Ayrıca, toplantılar için önemli duyurular için Google Grupları oluşturabilir ve kullanabilirsiniz. Bu hem şirket hem de okullar için yararlıdır. Öğretmenler, öğrencilerinin ebeveynlerinin bir e-posta listesi oluşturabilir ve önümüzdeki ebeveyn öğretmen toplantıları, yıllık işlevleri vb. ile ilgili bildirim veya bilgi gönderebilirler. Öğrencilerin okul günlüğüne veya bildirim göndermek yerine ebeveynleri bu tür toplantılar hakkında bilgilendirmenin daha iyi bir yoludur. Tek yapmanız gereken ilanın ilgili Google gruplarına gönderilmesi.

4 – Ödevleri ve Projeleri Paylaşma

Yine bu Google Grupları uygulaması aynı projede çalışan öğretmenler, öğrenciler ve ekip üyeleri için faydalıdır. Çalışma materyallerini, kaynakları, ödevleri, projeleri v.b. kolayca paylaşabilmeniz için Google Grupları’nı oluşturabilir ve üyeleri ekleyebilirsiniz. Bu, çalışma materyalinin veya herhangi bir şeyin her öğrenciye açık olması demek. Projeleri veya atamayı yalnızca bir kez yüklemeniz gerekir ve tüm öğrenciler bunu görecektir.

5 – Bir Projeyi Tartışma

Kuşkusuz, Google Grupları öğrenciler için çok yararlıdır. Öğretmeninizin tüm öğrencileri birkaç takıma ayırdığını ve her takım için projeye ilişkin bir konu verdiğini varsayalım. Böylece ekibiniz için Google Grubu’nu oluşturabilirsiniz. Böylece tüm ekip üyeleri, söz konusu Google Grubundaki projeyi kolayca tartışabilir. Bir projeyi tartışmak için Google Grupları’ndan daha iyi bir fikir olamaz. Sadece öğrenciler için değil, başka yerde çalışıyorsanız aynı şeyi yapabilirsiniz.

6 – Yanıtları veya Çözümleri Alma

Çoğu Google Grubu bu amaçla oluşturulmuştur. Herhangi bir konuyla ilgili bazı sorunlarınız veya şüpheleriniz varsa ve en iyi çözümleri bulmak istiyorsanız o zaman belirli bir alanın bir Google Grubunu bulabilir ve sorularınıza cevap bulabilirsiniz. En iyi şey, Google Grupları aracılığıyla yanıtı ve çözümü uzmanınızdan alabilmenizdir. Açık Google Grupları’nda kullanıcılar herhangi bir kısıtlama olmaksızın konuları görebilir, bir ileti gönderebilir veya bir soru sorma imkânı bulabilir.

7 – Özel Grup Oluşturma

Google Grupları’nı kullanarak özel bir grup oluşturabilir ve gruptaki herhangi bir konuyla ilgili her şeyi tartışabilirsiniz. Tüm ileti ve veriler yalnızca grup üyeleri tarafından görülebilir ve erişilebilir durumdadır. Başka hiçbir kullanıcı özel Google grubunuzu bulamaz, giremez ve konuları okuyamaz.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Google Gruplar (Google Groups) İle Yapabileceğiniz Şeyler İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.