Google Gruplar (Google Groups) Nedir? Nasıl Oluşturulur?

Google Gruplar hizmetini kullanarak hem iş hayatınızdaki hem eğitim hayatınızdaki hemde özel hayatınızdaki iletişimi artırabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Google Gruplar (Google Groups) Ne İşe Yarar?

Google Grupları, Google tarafından aynı ilgi alanını paylaşan kişiler arasındaki iletişim aracı olarak sunulan bir hizmettir. Google Grupları, sorularınızı öğrenmek veya sorularınıza bilgi veya çözüm elde etmek için kendi grubunuzu oluşturmanıza veya diğer gruplara katılmanıza olanak tanır. Google Grupları aracılığıyla, insanlar düşüncelerini, cevaplarını, çözümlerini, görüşlerini, belgelerini grup üyeleriyle paylaşabilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Kullanabileceğiniz üç tür Google Grubu vardır: Açık, Özel, Yasak. Açık bir Google grubunda, kullanıcılar konuları görebilir ve gruba katılabilir ancak yalnızca üyelerin konuları görebildiği ve onlara cevap verebileceği Özel veya kısıtlı Google Grupları’nı girebilirsiniz. Google, Google Grupları’nı aşağıdaki gibi dört kategoriye ayırmıştır.

1 – E-posta Listesi

E-posta listesi Google Grubu yardımı ile kişilerin bir E-posta listesi oluşturabilirsiniz. Topluluk üyelerine kolaylıkla iletişim kurma ve duyurma konusunda yardımcı olur. Bir e-posta adresiyle tüm grup üyelerine e-postayla bir şeyler hakkında bilgi verebilirsiniz.

2 – Web Forum

Web forumları, Google Grubu üzerinde bir şeyler tartışmak için kullanılır. Grup üyelerinizle bir şeyler tartışmanın en iyi yolu budur. Google Grubu’nda bir başlık oluşturun ve ardından o konuyla ilgili olarak gruptaki herkes yanıtlayabilir.

3 – Q/A Forum

Q/A forumu, Web forumuna çok benziyor ancak bu tür Google gruplarında tartışma belirli bir soru etrafında.

4 – Ortak Gelen Kutusu

Ortak gelen kutusu herkesin mesaj gönderebildiği ve iş parçasına katılabileceği bir sohbet odasındadır.

Google Grupları (Google Groups) Oluşturma?

Google Grupları oluşturmak çok kolay bir iştir. Aynı şeyi yapmak yalnızca birkaç adım alır. Kendi Google grubunuzu da oluşturmak istiyorsanız, aşağıdaki adımları göz önünde bulundurun.

1 – Bir Google Grubu oluşturmak için Google hesabınızda oturum açın. Bundan sonra, aşağıdaki resimde gösterildiği gibi Google Apps simgesini tıkladıktan sonra tüm google servislerini görüntülemek için Daha fazla’yı tıklayın.

2 – Şimdi, kendi Google Grubunuzu oluşturmaya başlamak için Google Grubu seçeneğini bulun ve üzerine tıklayın.

3 – Sizi yeni bir sayfaya yönlendirir, aşağıdaki resimde gösterildiği gibi “GRUP OLUŞTUR” adlı kırmızı renkli bir düğme görürsünüz.

4 – Şimdi, Google grupınızı oluşturma işlemini tamamlamak için sizinle ilgili bazı bilgileri belirtin.

5 – Bundan sonra grubunuz başarıyla oluşturulacak. Gruba kişi ekleyebilir, yeni bir konu ekleyebilir veya yapmak istediğiniz başka bir şey yapabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Google Gruplar (Google Groups) Nedir? Nasıl Oluşturulur? İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.