Google Hesabı Doğrulama Yöntemleri

Sponsorlu Bağlantılar

Google Hesap Doğrulama

Bir Google hesabı oluşturduğunuzda verdiğiniz bilgilerin size ait olduğunu doğrulamak için mail ya da OpenID gibi yöntemler ile hesap doğrulaması yapılması gerekir. Bu doğrulama işlemi ile bilgilerin size ait olduğunu belirtir aynı zamanda bilgilerinizi koruma altına alabilirsiniz. Yeni bir Google hesabı oluşturduğunuzda hangi doğrulama adımlarını uygulayacağınızı bilmiyorsanız aşağıda ki bilgilere göz atabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Google Hesabı Nasıl Doğrulanır?

Yeni bir Google hesabı oluşturduğunuzda hesabınızı doğrulamak için ilk olarak mail adresinize bir doğrulama bağlantısı gönderilir. Oluşturduğunuz adresin ve verdiğiniz bilgilerin size ait olduğunu kanıtlamak için öncelikle bu bağlantıyı tıklamanız gerekmektedir. Adresinizi doğrulamadığınız taktirde Google ürünleri ve diğer uygulamaları kullanamazsınız.

google-hesap-guvenligi

OpenID ile Doğrulama Nasıl Yapılır?

Google hesabı oluşturmak üzere diğer e-posta seçeneğinde Yahoo! hesabınızı verdiyseniz Yahoo! e-posta adresi ve şifre ile Yahoo!’da oturum açarak doğrulama bağlantısına ulaşabilirsiniz. Her iki hesap türünde de OpenID’nin desteklenmesi doğrulama işleminin daha kolay yapılmasını sağlar.

google hesabı doğrulama

Bu işlem için Google hesabı oluştururken e-posta bilgilerine Yahoo! adresinizi girin. Sonraki sayfada Yahoo!’da oturum açarak doğrula seçeneğine basın ve Yahoo! hesabınızda oturum açarak doğrulama işlemini tamamlayın. Aynı şekilde hotmail, outlook yada diğer e-posta hesaplarınız için de yapabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Google Hesabı Doğrulama Yöntemleri İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.