Google Hesabını Silme ve Geri Yükleme (Resimli Anlatım)

Google hesabınızı silerek Google’a ait bütün ürün ve hizmetleri silmiş olursunuz. Aynı zamanda Google hesaplarınız üzerinde yer alan bütün verilerinizi de silmiş olursunuz.

Sponsorlu Bağlantılar

Google Hesabı

Google tarafından geliştirilen tüm ürünlerle entegreli olarak kullanabileceğiniz Google hesabını, dilediğiniz zaman silebilir ya da geri yükleyebilirsiniz. Fakat hesabınızı sildiğiniz andan itibaren tüm Google ürünlerinin ve almış olduğunuz hizmetlerin etkileneceğini bilmelisiniz. Google hesabını sildiğiniz andan itibaren kullanmış olduğunuz Gmail, Youtube gibi servislerinde silineceğini unutmayın.

Sponsorlu Bağlantılar

Google Hesabı Nasıl Silinir?

Google hesabınızı silmeden önce hesap ile ilişkilendirilmiş verilere göz atmanız yararlı olacaktır. Hesabınızı silmek için şu linke tıklayın ve Google üzerinde oturum açın: Google Hesapları ana sayfası

Daha sonra aşağıdaki resimde de göreceğiniz üzere üstte yer alan veri araçlarına girin.

google hesap silme

Veri araçlarına tıklayınca aşağıdaki resimde göreceğiniz gibi “Hesabı ve verileri sil” linkine tıklayın.

google hesap silme 2

Son adımda ise hesabınızı silme işleminizi doğrulayan adımları tamamlayın. Burada silmek için karşınıza iki seçenek sunulacaktır. Bu iki seçenek arasında Google ürünleri ve servisleri (adwords vb) ile ilgili herhangi bir ödemeniz yok ise hesabınızı rahatlıkla silebilirsiniz.

Google Hesabı Nasıl Geri Yüklenir?

google hesabı nasıl kurtarılır

Google hesabını yanlışlıkla sildiniz ya da silme işlemini iptal etmek istiyorsanız, hesabınızı geri kurtarmak için “Şifre Yardımı Sayfasına” gidin. Burada “Oturum Açıkken Başka Sorunlar Yaşıyorum” seçeneğini seçin ve kimliğinizi doğrulamak için ilgili adımları tamamlayın. Formu doldurduktan sonra size sunulan bağlantıya tıklamanız yeterli olacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Google Hesabını Silme ve Geri Yükleme (Resimli Anlatım)” İçin 4 Cevap

Google Hesabını Silme ve Geri Yükleme (Resimli Anlatım) İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.