Google Play Hataları ve Çözümleri

Android akıllı telefonunuzdaki yada tabletinizdeki Google Play Store hata veriyorsa çözümü yazımızda.

Sponsorlu Bağlantılar

Google Play Store Hataları ve Çözümleri

Android işletim sistemine sahip akıllı telefonların ve tabletlerin uygulama, e-kitap ve oyun indirebilecekleri indirme merkezi olan Google Play Store bazı akıllı telefon ve tabletlerde hata verebiliyor. Google Play Store’un bu şekilde hata vermesinin sebebi Google Play Store değil hata verilen akıllı telefon ve tablettir. Yani eğer akıllı telefonunuzda ve tabletinizde Google Play Store hatası oluşuyorsa nedeni kullandığınız mobil cihazdır. Peki mobil cihazda bu hatanın yada hataların oluşmasının nedeni ne? İşte cevabı…

Sponsorlu Bağlantılar

Google Play Store DF-BPA-09 Hatası

Eğer kullandığınız akıllı telefonda veya tablette Google Play Store DF-BPA-09 kodu ile hata veriyorsa yapmanız gereken uygulama tekrar indirmeyi deneyin. Eğer çözüm olmazsa Ayarlar menüsüne, Uygulamalar veya Uygulama Yöneticisine girin. Ekrandaki sekmelerden “Tümü” sekmesine geçin. Listeden “Google Hizmetleri Çerçevesi” menüsünü seçin ve uygulama verilerini silmek için “Verileri sil” butonuna basarak Tamam deyin. Yalnız şunu unutmayın Bu işlemin cihazınıza yeni bir Google kimliği atadığını unutmayın.

Google Play Store 495 Hatası

Eğer kullandığınız akıllı telefonda veya tablette Google Play Store 495 kodu ile hata veriyorsa demek ki mobil cihazınız uygulama, e-kitap, oyun indirmiyor yada güncelleme yapmıyor demektir. Yapmanız gereken  Ayarlar / Uygulamalar / Tümü / Google Play Store verileri temizleyin. Daha sonra Google Hizmetleri Çerçevesi verilerini silin. Yalnız unutmayın ki bu işlemin cihazınıza yeni bir Google kimliği atadığını unutmayın.

Sonrasında Ayarlar / Hesaplar menüsüne girerek cihazdaki Google hesabınızı silin, telefonunuzu yeniden başlatın ve Google hesabınızı yeniden ekleyin.

Google Play Store 941 Hatası

Eğer kullandığınız akıllı telefonda veya tablette Google Play Store 941 kodu ile hata veriyorsa demek ki mobil cihazınız güncelleme yaparken kesinti yaşanıyor demektir. Yapmanız gereken Ayarlar / Uygulamalar / Tümü / Google Play Store önbellek ve verilerini silin. İndirme Yöneticisinin önbellek ve verilerini silin. Sonrasında tekrar güncellemeyi deneyin.

Google Play Store 504 Hatası

Eğer kullandığınız akıllı telefonda veya tablette Google Play Store 504 kodu ile hata veriyorsa demek ki mobil cihazınız uygulama, e-kitap ve oyun indirmiyor demektir. Yapmanız gereken Ayarlar / Uygulamalar / Tümü / Google Play Store uygulama önbelleği ve verilerini silin. Ardında Google Hizmetleri Çerçevesi verilerini temizleyin.

Google Play Store 491 Hatası

google play store hataları çözümleri

Eğer kullandığınız akıllı telefonda veya tablette Google Play Store 491 kodu ile hata veriyorsa demek ki mobil cihazınız uygulama, e-kitap ve oyun indirmiyor yada güncelleme yapmıyor demektir. Yapmanız gereken Ayarlar / Hesaplar / Google hesabınızı kaldırın. Sonrasında cihazınızı yeniden başlatın ve tekrar hesabı ekleyin.  Daha sonra Ayarlar / Uygulamalar / Tümü / Google Play Hizmetlerine aşağı kaydırın, verileri temizleyin ve uygulamayı durdurmaya zorlayın.

Google Play Store 498 Hatası

Eğer kullandığınız akıllı telefonda veya tablette Google Play Store 498 kodu ile hata veriyorsa demek ki mobil cihazınız uygulama, e-kitap ve oyun indirirken kesinti yaşıyor demektir. Yapmanız gereken cihazınızın önbelleğinin dolu olmasıdır. Bu nedenle gereksiz uygulamaları ve dosyaları silin.

Google Play Store 919 Hatası

Eğer kullandığınız akıllı telefonda veya tablette Google Play Store 919 kodu ile hata veriyorsa demek ki mobil cihazınız uygulama, e-kitap ve oyun indiriyor ama açılmıyor demektir. Yapmanız gereken Android sistem belleği üzerinde üzerinde daha fazla yer açmanız gerekir. Müzik, video veya sürekli kullanmadığınız büyük uygulamaları ve gereksiz verileri silin.

Google Play Store 413 Hatası

Eğer kullandığınız akıllı telefonda veya tablette Google Play Store 413 kodu ile hata veriyorsa demek ki mobil cihazınız uygulama, e-kitap ve oyun indirmiyor yada güncelleme yapmıyor demektir. Yapmanız gereken Ayarlar / Uygulamalar (Uygulama Yöneticisi) / Tümü / Google Hizmetleri verilerini silin ve ardından durdurma zorlayın. Sonrasında bu işlemi Google Play Store uygulaması içinde yapın ve internet tarayıcınızın önbelleğini temizleyin.

Google Play Store 921 Hatası

Eğer kullandığınız akıllı telefonda veya tablette Google Play Store 921 kodu ile hata veriyorsa demek ki mobil cihazınız uygulama, e-kitap ve oyun indirmiyor demektir. Yapmanız gereken Google Play Store uygulamasının önbelleğini silerek deneyin. Bu işe yaramazsa, son çare olarak, Google hesabınızı kaldırın, cihazı yeniden başlatın ve hesabınızı tekrar girin.

Google Play Store 403 Hatası

Eğer kullandığınız akıllı telefonda veya tablette Google Play Store 403 kodu ile hata veriyorsa demek ki mobil cihazınız uygulama, e-kitap ve oyun satın alamıyorsunuz demektir. Bunun nedeni iki Google hesabını tek bir mobil cihazda kullanmanız. Yapmanız gereken en sık kullandığınız Google hesabı ile Play Store giriş yapın. Sonrasında söz konusu uygulamayı kaldırın. Daha sonra tekrar uygulamanın ücretsiz veya paralı sürümünü satın alma düğmesine tıklayarak indirmeye çalışın.

Bu sorunun başka bir çözümü daha var. Bu çözüm ise şöyle;

Muhtemelen ayarlarınızda sorun olabilir. Kablosuz Ağları (veya daha fazla ağlar) seçerek daha sonra Mobil Ağ seçin. Erişim Noktası Adı açılımı APN seçin Proxy verilerini silin. Daha sonra cihazınızı yeniden başlatın ve yeniden uygulamayı yüklemeyi deneyin.

Bu sorunun bir başka bir çözümü daha var. Bu çözüm ise şöyle;

Başka bir çözüm yolu ise Play Store’a girerek tüm arama geçmişini silmeniz. Sonrasında yukarıdaki yöntemler işe yaramadıysa şu yöntemi uygulayın. Yeni bir Google hesabı oluşturun ve bu hesabı Google Play Store’da diğerlerinin yerine kullanmayı deneyin. Daha sonra Google Play’e gidin ve menü düğmesini seçin. Ardından hesaplar’ı tıklayarak yeni açtığınız Gmail hesabınızı seçin. Sonra uygulamayı yeniden yükleyin.

Google Play Store 923 Hatası

Eğer kullandığınız akıllı telefonda veya tablette Google Play Store 923 kodu ile hata veriyorsa mobil cihazınızdaki Google hesabınız senkronize etmiyor demektir. Yapmanız gereken Google hesabınızı kaldırın ve gereksiz uygulamaları silin. Kurtarma modunda cihazınızı yeniden başlatın. Önbellek bölümünü seçip silin ve her zamanki gibi cihazınızı başlatın. Merak etmeyin, kişisel verileriniz silinmez. Daha sonra Google hesabınızı tekrar kurun.

Google Play Store 492 Hatası

Eğer kullandığınız akıllı telefonda veya tablette Google Play Store 492 kodu ile hata veriyorsa mobil cihazınız Dalvik önbellek yüklenmesi hatası veriyor demektir. Yapmanız gereken Ayarlar / Uygulamalar / Tümü / Google Play Hizmetlerini seçin. Verileri silin ve ardından uygulamayı durdurmaya zorlayın. Ayrıca Google Play Store uygulamasında da aynı işlemi yapın.

Google Play Store 927 Hatası

Eğer kullandığınız akıllı telefonda veya tablette Google Play Store 927 kodu ile hata veriyorsa mobil cihazınız Google Play Store güncellemesi yapıyor ama güncelleme tamamlanmıyor demektir. Yapmanız gereken Google Play Store’da ki güncellemenin bitmesi için birkaç dakika bekleyin. Eğer sorun devam ediyorsa Google  Play Hizmetleri verilerini silin ve ardından durdurmaya zorlayın. Google Play Store uygulamasına da aynı yöntemi uygulayın.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Google Play Hataları ve Çözümleri İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.