Google Play Store Mağazasının Açılmama Sorunu

Android işletim sistemli Samsung, LG, Casper, HTC, Motorola, Sony v.b. akıllı telefonlar ve tabletlerde Google Play Store açılmıyorsa bu sorunun çözümlerini yazımızda bulabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Galaxy S3 Mini Google Play Sorunu

Bilindiği gibi Android işletim sistemli akıllı telefonlara ve tabletlere herhangi bir uygulama ve oyun indirebilmeniz için Google Play Store mağazasına giriş yapmanız gerekmektedir. Google Play Store mağazasına girdiğiniz zaman buradan sahip olduğunuz akıllı telefonunuz ile veya tabletiniz ile uyumlu oyunları ve uygulamaları görebilir ve indirebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar
Google Play Store Anasayfa

Google Play Store Anasayfa

Ama bazen Google Play Store mağazası açılmayabiliyor. Bunun ise birden fazla sebebi olabilir. Bizler size aşağıda sırasıyla bazı yöntemler önereceğiz. Amacımız en az kayıpla sorununuzu çözmek. Bu yüzden sıralamaya dikkat edin.

1 – Akıllı Telefonunuzun Hafızasını Boşaltın

Android Hafızayı Boşalt

Eğer Android işletim sistemli akıllı telefonunuzdan yada tabletinizden Google Play Store mağazasına giremiyorsanız öncelikle telefonunuzun hafızasını boşaltın. Yani akıllı telefonunuzda bulunan resimleri, videoları veya müzikleri bilgisayar yada taşınabilir bir cihaza yedekleyin ve bunları daha sonra akıllı telefonunuzdan silin.

2 – Veriyi Sil Seçeneği

Google Play Store Veriyi Sil

Eğer yukarıda bahsettiğimiz hafıza boşaltma seçeneği işe yaramadıysa ikinci seçenek olarak Google Play Store uygulamasına giriş yapıp “Veriyi Sil” seçeneğine dokunun.

Google Play Hizmetleri Veriyi Sil

Bunun için “Menü / Ayarlar / Uygulamalar veya Uygulama Yöneticisi / Uygulamaları Yönet” bölümünde “Google Play Hizmetleri” ve “Google Play Store” uygulamalarına ayrı ayrı girip “Veriyi Sil” seçeneğine dokunun.

3 – Uygulama Tercihlerini Sıfırlayın

Eğer ilk iki seçenek işe yaramadıysa üçüncü seçenek olarak uygulama tercihlerini sıfırlayın.

Uygulama Tercihlerini Sıfırlama

Bunun için “Menü / Ayarlar / Uygulamalar veya Uygulama Yöneticisi” bölümünde “Uygulama Tercihlerini Sıfırlayın” seçeneğini seçin. Bu yöntem % 95 çözüm olması gerekiyor.

4 – Fabrika Ayarları

Google Play Store Fabrika Ayarlarına Dön

Eğer yukarıda bahsettiğimiz 3 yöntem işe yaramadıysa son çare olarak akıllı telefonunuzu fabrika ayarlarına döndürmek.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Google Play Store Mağazasının Açılmama Sorunu” İçin 11 Cevap

  1. Telefonum samsung galacy ace 2. 3. aşama hariç hepsını denedim ama olmuyor.3. aşamada ki UYGULAMA TERCİHLERİNİ SIFIRLA gözükmüyor ne yapmalıym?

  2. Google playe girmiyorsa eskiyi sil ve google play indirmeli…ÖNEMLİ: GMAİL HESABINA GİR…Bu mecbur…AÇILINCA MENÜLER GOOGLE PLAY GELİR NE İSTERSEN İNDİR…ESKİ YENİ TELEFON FARK ETMEZ…

Google Play Store Mağazasının Açılmama Sorunu İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.