Google Play’de En Çok İndirilen Uygulamalar

Google Play Store’da 1 milyar kulübüne giren uygulamalardan hangilerini kullanıyorsunuz?!

Sponsorlu Bağlantılar

Android Telefonlarda ve Tabletlerde En Çok Kullanılan Uygulamalar

Mobil işletim sistemlerinden olan Android işletim sistemi için uygulama, oyun, kitap, film indirme merkezi olan Google Play’de bazı uygulamalar 1 milyardan fazla indiriliyor. Bu nedenle Google Play’de1 Milyar Kulübü olarak adlandırılan bir grup mevcut. Bu 1 Milyar Kulübüne son olarak Instagram’da katıldı. Peki 1 milyardan fazla kişinin kullandığı bu uygulamalar sizde var mı yada hangi/hangileri sizde var? Gelin 1 Milyar Kulübü uygulamalarına beraber bakalım.

Sponsorlu Bağlantılar

500 Milyon – 1 Milyar Arası En Çok İndirilen Uygulamalar

Android Telefonlarda ve Tabletlerde En Çok Kullanılan Uygulamalar

WhatsApp

whatsapp sözleri

Anık mesajlaşma ve sohbet uygulaması olan WhatsApp her geçen gün biraz daha kullanıcı kitlesini artırıyor. Ülkemizde de son derece popüler olan bu uygulamayı büyük ihtimalle sizde kullanıyorsunuz.

WhatsApp Messenger - Android
Android İçin Anlık Mesajlaşma ve Sohbet Uygulaması

Pokemon GO

Pokemon GO android2

Kısa sürede popüler olan bu uygulama belkide gelmiş geçmiş en hızlı bu kulübe giren oyun olacak. Bu rekoru bundan sonra kimse kolay kolay kıramaz. Çıktığı günden beri sürekli haberleri çıkan bu oyun birçok ülkede yasaklandı. Peki siz bu oyunu oynuyor musunuz?

Pokemon GO - Android
Android İçin Gerçek Pokemon Oyunu

Facebook Messenger

Facebook Messenger android3

Facebook hesabınız üzerinden mesajlaşmanızı sağlayan bu uygulamada en çok indirilen uygulamalardan birisi. Facebook hesabı olan birçok insanın telefonunda bu uygulamada var.

Facebook Messenger - Android
Android İçin Facebook Mesajlaşma Uygulaması

Facebook

Android için Facebook

Android telefonu ve tableti olup da mobil cihazında bu uygulaması olmayan her halde yoktur. Dünyanın 1 numaralı sosyal ağ platformu olan bu uygulama %99.999 🙂 sizde de vardır.

Facebook for Android
Android İçin Facebook Uygulaması

Snapchat

Snapchat android2

Sürekli Facebook ile rakip halinde olan Snapchat uygulaması da özellikle dünya çapında popüler bir uygulama. Milyonlarca insan bu uygulama ile mesajlaşmakta.

Snapchat - Android
Android İçin Anlık Mesajlaşma ve Sohbet Uygulaması

Google Duo

Google Duo android1

Çıkalı daha ay bile olmadı ama bu kadar kısa sürede milyonlarca kişi tarafından indirildi. İndirilme sebebi belki meraktan belki ihtiyaçtan bilinmez ama bu uygulama sizlere sadece görüntülü sohbet hizmeti sunuyor. Sadece bu. Kafanızı karıştıracak başka hiçbir amacı yok.

Google Duo - Android
Android İçin Google Görüntülü Sohbet Uygulaması

Instagram

Instagram 1

1 Milyar Kulbüne giren Instagram uygulaması bilindiği gibi Facebook tarafından satın alınan bir hizmet. Sadece  fotoğraf paylaşma sosyal ağ platformu olan Instagram, çıkardığı yeni özellikleri ile en çok Snapchat uygulamasına rakip.

Instagram - Android
Fotoğraf Düzenleme ve Paylaşma Uygulaması

Spotify

Spotify - Android 3

Müzik dinleme uygulaması denince belki ilk akla gelen bu uygulama ülkemizdeki operatörlerin dahi avantaj sunduğu bir uygulama.

Spotify - Android
Android İçin Online Müzik Dinleme Uygulaması

Skype

skype android

İlk çıktığı zaman pek popüler olmayan ama Windows Live Messenger programının sonlandırılmasından sonra popülerliği hızla artan Skype uygulaması en çok indirilen uygulamalar arasında.

Skype - free IM & video calls - Android
Android İçin Sesli ve Görüntülü Arama Uygulaması

Google Çeviri

Google Translat android33

Yabancı dil çevirisi yapma denince akla belkide ilk gelen Google Çeviri uygulamasını ilk zamanlar bilgisayarımızda internet tarayıcılar üzerinden kullanıyorduk. Ama artık Android için en çok indirilen uygulamalar arasında.

Google Translate - Android
Android İçin Yabancı Dil Çeviri (Translate) Uygulaması
Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Google Play’de En Çok İndirilen Uygulamalar İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.