GTA 5 Tofaş Modu Nasıl Kurulur?

GTA5 için en eğlenceli modlardan birisi daha çıktı. GTA5 İçin Doğan ve Şahin modu oynanmayan hazır.

Sponsorlu Bağlantılar

Doğan ve Şahin GTA5’te

GTA5 için resmi olmasa da Tofaş modu çıktı ve isteyenler bu modu GTA 5 oyunlarına ekleyebilirler. Böylece ülkemizde yollarda en çok gördüğümüz araçlardan olan Doğan ve Şahin modellerini GTA5’te kullanabilirler. Tofaş arabaları ile lastik yakın, arabanızı modifiye edin ve yollarda istediğiniz hareketi yapın. Gerçek hayatta yapamadığınız her şeyi oyunda yapabilme imkanı sunan bu yamanın resmi olmadığını tekrar hatırlatalım. Yazımızın sonunda bahsettiğimiz uyarıyı dikkatli okuyun.

Sponsorlu Bağlantılar

GTA5 Doğan ve Şahin Modu Nasıl Yüklenir?

GTA 5 oyununa Tofaş modunu eklemek için öncelikle Open IV Package Installer isimli programı bilgisayarınıza yüklemeniz gerekiyor. Bu programın boyutu 5 MB’ın altında. Programı kurduktan sonra programı açın ve oyun seçme ekranından GTA 5 Windows versiyonunu seçin. Karşınıza çıkan sayfada GTA5.exe dosyasının bulunduğu klasörü seçip “Continue” butonuna tıklayın.

gta5 tofaş modu nasıl kurulur

Sonrasında karşınıza oyun dosyaları gelecektir. Program penceresinin üst bölümünde bulunan “Edit Mode” butonuna tıklayın. İndirmiş olduğunuz GTA 5 Tofaş Modu dosyasını winrar’dan çıkartın. İndirmiş olduğunuz dosyanın içinde bazı dosyalar var. O dosyaları aşağıda belirttiğimiz yerlere kopyala/yapıştır yapın.

  • premier.yft,  premier.ytd, premier_hi.yft dosyalarını x64e.rpf\levels\gta 5\vehicles.rpf konumuna,
  • prem_exhaust1_mod.yft, prem_exhaust2_mod.yft, prem_skirt_f_mod.yft  prem_skirt_mod.yft, prem_spoiler_mod.yft dosyalarını x64i.rpf\levels\gta 5\vehiclemods\premier_mods.rpf konumuna,
  • Aracının arkadan çekişli olmasını isteyenler handling.meta dosyasını  update\update.rpf\common\data konumuna

kopyalayın.

ÖNEMLİ: GTA 5 Tofaş Modu GTA 5’in resmi oyun modu olmadığı için bu modu kullanmanız halinde oyunun orijinal versiyonuna sahip olsanız da olmasanız da oyun sunucularından banlanmanıza sebep olabilir. Yani bu modun kullanımından oluşabilecek problemler kullanıcı sorumluluğundadır. Dolayısıyla modu yüklemeden önce oyun dosyalarınızı yedekleminizi öneririz.

GTA5 Tofaş Modu Video

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

GTA 5 Tofaş Modu Nasıl Kurulur? İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.