Henüz Duymadığınız En İyi iOS 11 Özellikleri

Beklenen yeni iOS işletim sisteminin bütün özellikleri gün yüzüne çıkıyor. Beklenen bir çok özellik çıktı.

Sponsorlu Bağlantılar

En Yeni iOS 11 Özellikleri

Sonunda iOS’un bir sonraki sürümü geldi ve yeni özelliklerle dolup taştı. Apple, Pazartesi günü WWDC’de iOS 11’in birkaç önemli özelliğini ayrıntılarıyla anlattıysa da, yeni bir App Store olan Siri’nin yeni güçleri ve iMessage’de yapılacak ve daha önce duymadığımız pek çok şey var. iOS için resmi halka açık beta beta sürüm birkaç hafta kullanılmayacak olmasına rağmen, geliştiriciler zaten güncellemeye başladı. Bu nedenle Apple’ın henüz duyurmamış bazı büyük değişiklikler hakkında bilgi almaya başladık.

Sponsorlu Bağlantılar

Kontrol Merkezi

En sonunda! Kontrol merkezinizde hangi kısayolların görüneceğini tam olarak yeniden düzenleyebilir ve ekranın altından erişebileceğiniz hızlıca kaydırma kontrolünü özelleştirebilirsiniz.

Kişiselleştirilmiş depolama önerileri

Telefonunuzda yer kalmamanızdan bıktınız mı? iOS 11, artık boş yere dolaşan fotoğrafları, iMessage verilerini ve artık ihtiyaç duymadığınız ekleri nasıl azaltabileceğiniz konusunda faydalı öneriler sunar. Depolama ayarları şimdi ayarlardan doğru hareket edebileceğiniz alanı nasıl kurtarabileceğinize öneriler sunacaktır.

Kullanılmayan uygulamaları otomatik olarak sil

Aynı şekilde, iOS 11 artık kullanmadığınız uygulamalardan kurtulmayı kolaylaştırıyor. Uygulamayı tekrar kullanmak istiyorsanız, kullanabileceğiniz yeni dokümanların ve verilerin korunması için otomatik olarak kullanmadığınız yeni bir “Kullanılmayan uygulamaları boşalt” ayarını otomatik olarak kaldırabilirsiniz.

Ekran kaydı

Yeni bir özellik, ekranınızı doğrudan iOS Kontrol Merkezi’nden kaydetmenizi sağlar. Bu, geliştiriciler ve oyuncular için özellikle yararlı olsa da, Snapchat’da paylaştıklarınızı iki kez düşünmek isteyebileceğiniz anlamına geliyor.

Pilinizi Kontrol Merkezinizden tasarruf edin

“Kontrol Merkezi iyileştirmeleri” başlığı altında dosyalanacak bir başka özellik, iOS 11, Ayarlar uygulamasını açmanıza gerek kalmadan pil tasarruflu düşük güç modunu etkinleştirmenizi sağlayacaktır.

Birden çok uygulamayı bir kerede yeniden düzenleyin

Bir başka gecikmiş güncelleme ise birden fazla uygulamayı bir kerede taşımanıza izin verir. Ana ekranınızın yeniden düzenlenmesi hiç bu kadar kolay olmamıştı.

Tek elle klavye

Apple, telefonlarını daha büyük hale getirmeye başladığından beri yıllar geçti. Tek elle kullanmak çok daha zor. Apple artık yeni tek elle klavye modlarıyla bir düzeltme ekliyor. Artık tek elle klavye kullanabileceksiniz.

Yerli QR kodu desteği

Apple, Çin’deki kullanıcılara yönelik yeni özellikler tartışırken WWDC sunumunun sonunda bu slaytı kısaca gösterdi ancak QR kodlarının yerel olarak desteklenmesi herkes için iyi bir haber. Artık, pek çok uygulamada muhtemel bir geri dönüşü sağlamaya devam eden QR kodu için yalnızca bir tarayıcı uygulaması indirmeniz gerekmeyecek.

Karanlık Mod

Night Shift artık yorgun gözlerinize yardımcı olmanın tek yolu olamaz. Apple, iOS’ta renkleri tersine çevirmenin yeni bir yolunu ekliyor. Geçen sene iOS 10’un geliştirici önizlemesinde benzer işlevlerin ortaya çıkardığını gördük ancak son sürümde hiç bir zaman somutlaşmadık.

Podcast uygulaması yeniden tasarımı

Sadece App Store değil: Apple’ın Podcasts uygulaması da minimalist bir makyajla değiştirildi.

Sinyal çubukları geri geldi

Bu küçük ama bazılarına rahatsızlık veren bir şey. Apple, çevrelerin arasından sıyrılıyor ve veri bağlantınızın gücünü göstermek için çubukları geri getiriyor.

App Store puanları sıfırlandı (geliştiriciler için)

Apple daha önce, geliştiricilerin App Store incelemelerinde doğrudan kullanıcılara yanıt vermesine izin vereceğini açıkladı. Yeni güncellemeler yayınladıklarında derecelendirmelerini sıfırlama yeteneği ile App Store sayfalarında daha fazla denetime sahip olacak.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Henüz Duymadığınız En İyi iOS 11 Özellikleri İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.