HomePod Hakkında Herşey! HomePod Özellikleri

Apple, HomePod hoparlörünü sonunda tanıttı. Bilmeniz gereken her şey yazımızda. Özellikleri, fiyatı, çıkış tarihi ve daha fazlası…

Sponsorlu Bağlantılar

HomePod Nedir? Ne İşe Yarar?

HomePod ciddi bir bilgisayar hoparlörüdür. Heme Siri ve HomeKit’i destekleyen bir hoparlör. Apple’ın HomePod’u göründü. Bir kaba benziyor. Apple, WWDC 2017’de uzun süredir söylentiliğini yaptığı HomePod’u duyurdu. Wi-Fi bağlantılı hoparlör, Siri ses kontrolü, HomeKit işlevselliğini sunuyor ve inanılmaz, sanal surround ses sunuyor. Daha fazlasını bilmek ister misin?

Sponsorlu Bağlantılar

Home Hub, Siri Speaker, Siri Home Hub Nedir?

Kısaca buna HomePod deniyor. Eviniz için bir iPod gibi düşünebilirsiniz. Apple, HomePod’u mükemmel bir kablosuz hoparlör olarak konumlandırıyor. Aynı zamanda evde Siri ile entegreli. HomePod’u uyandırmak için “Hey, Siri” sözcüğünü kullanın. Böylece Siri’nin yapabileceği her şeyi yapabilirsiniz. Hatta biraz daha fazlasını!

HomePod, Google Home ve Amazon Echo Karşılaştırma

Ayrıca HomeKit özellikli aksesuarlarınızı uzaktan dahi kontrol edebilirsiniz. Cihazın mükemmel hoparlörleri ile müzik ve diğer içerikleri dinleyebilir, süre ölçerler ve hatırlatıcılar ayarlayabilir, takviminizi kontrol edebilir, mesaj gönderebilir v.b.

Apple’ın temel odak noktası cihazın ses kalitesi idi. Apple tarafından “Uzaysal Farkındalık” olarak adlandırılanları kullanarak, ışın oluşturan tiz hoparlörleri ve Apple tarafından tasarlanmış bas hoparlörü, hangi alanda olduğunuzda sanal surround ses sağlamak için birlikte çalışır.

HomePod odayı “tarar” ve en iyi ses sağlamak için tweeter / woofer sistemini buna göre ayarlar. HomePod aynı zamanda bir Müzikologudur, yani Apple Music’te harika iz bulmanıza yardımcı olur ve ışın oluşturan mikrofonları sayesinde odanızın nerede olursanız olun dinleme deneyiminizi kontrol etmenize izin verir.

Müzikolog Nedir?

Temelde HomePod, dinleyebileceğiniz iyi müzik bulmanıza yardımcı olabileceği anlamına gelir. İşte Apple bunu şöyle anlatıyor:

“HomePod ve Apple Music, “Hey Siri, bu şarkıyı seviyorum” diyerek, yüzlerce türde ve ruh halinden, on binlerce çalma listesinde tercihleri öğrenen mükemmel bir müzikolog haline geldi ve bu müzik zevki cihazlar arasında paylaşılıyor. Siri, Müzik kütüphanesi içindeki gelişmiş aramalarla da uğraşıyor, böylece kullanıcılar ‘Hey Siri, bu trampetçi kimdir?’ gibi sorular sorabiliyor. Ya da evde herkesle paylaşılmış bir Up Next kuyruğu oluşturun.”

AirPlay ile çalışıyor mu?

Apple’ın yeni duyurduğu AirPlay 2 ile çalışıyor. Evinizdeki diğer HomePod’lara bağlanmak ve diğer AirPlay 2 uyumlu hoparlörleri kontrol etmek için kullanabilirsiniz.

Bazı HomePod Özellikleri

 • 7 inç boyunda
 • 3B ağ yapısı
 • Apple tarafından tasarlanmış A8 yongası
 • 7 ışın oluşturucu tweeter dizisi
 • 14 inç, Apple tarafından tasarlanmış bas hoparlörü
 • 6 mikrofon dizisi
 • Siri yerleşik
 • 802.11a / b / g / n / ac Wi-Fi ile MIMO
 • AirPlay 2 ile çoklu oda hoparlör desteği
 • Cihazın üst kısmındaki kapasitif dokunmatik kontroller
 • Veri şifreleme

Veri şifreleme Nedir?

Apple gizliliğinizi ve güvenliğinizi göz önünde bulunduruyor. İşte bu konuda bilmeniz gerekenler: “HomePod ile, ancak ‘Hey Siri’ cihazda yerel olarak tanıdıktan sonra herhangi bir bilgi Apple sunucularına gönderilecek, şifreli ve anonim bir Siri tanımlayıcı kullanılarak gönderilecek.”

HomePod Fiyatı ve Satış Tarihi

HomePod iki renkte geliyor. Bunlar beyaz ve uzay grisi. Her iki renk için de fiyat aynı: 349 Dolar. Apple, HomePod’un Aralık ayında ABD, İngiltere ve Avustralya’da satışa sunulacağını söyledi.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

HomePod Hakkında Herşey! HomePod Özellikleri İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.