Hotspot Shield Nasıl Kullanılır? (Resimli Anlatım)

Hotspot Shield programını kullanarak yasaklı sitelere rahatlıkla giriş yapabilirsiniz. Windows, Mac ve mobil cihazlarınızdan Hotspot Shield ile engelli sitelere erişin.

Sponsorlu Bağlantılar

Erişim Engeli Tanımayın

Herhangi bir kafede, havaalanında ya da evinizde bir internet sitesine girmeye çalıştığınızda “Bu Siteye Erişim Mahkeme Kararıyla Engellenmiştir” yazısı oldukça can sıkıcı olabilir. DNS değiştirerek ve farklı programlar kullanarak erişmeye çalıştığımız bağlantılar bazen ayarların yetersiz kalması nedeniyle açılmayabilir. Bu anlamda erişim engelli sitelere girmek için kullanabileceğiniz Hotspot Shield programı son derece kullanışlı bir yapıya sahiptir.

Sponsorlu Bağlantılar

Hotspot Shield Nasıl Kullanılır?

Hotspot Shield programı erişim engelli sitelere girmek ve internette güvenle dolaşabilmek için internet çıkış noktası ve bilgisayar arasında sanal bir ağ oluşturmaktadır. Program ile internette hiçbir iz oluşturmadan rahatlıkla gezinebilir erişim engelli sitelere girebilirsiniz.

Hotspot Shield
Engelli Yasaklı Sitelere Giriş Programı
Hotspot Shield - Mac
Mac İçin Yasaklı Sitelere Giriş Programı

hotspot shield programı

Programı indirdikten sonra kurulumu başlatın. Kurulum yaparken sizden dil seçmenizi istiyor. Ayrıca kurulum ekranında toolbar yükletmek istediğiniz belirten bir seçenek var. Bu seçeneğin önündeki tik işaretini kaldırın.

hotspot shield programı 2

Programı indirip kurduktan sonra masaüstünde sağ alt köşede saat simgesinin yanında bir simge eklediğini göreceksiniz. Bu simgeye sağ tıkladığınızda aşağıdaki resimdeki gibi seçenekler göreceksiniz. Bu seçeneklerde “Disconnect/Off” yer alıyor. Bu seçeneğe tıklarsanız bağlantıyı kapatacağınız sayfaya yönlendirileceksiniz.

Hotspot Shield açma kapatma 1

Aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi “Disconnect” butonuna basarak Hotspot Shield bağlantısını iptal edebilirsiniz. Yine aynı yolları izleyerek bağlantıyı tekrar aktif edebilirsiniz.

Hotspot Shield açma kapatma 2

Programın artıları şunlar;

  • Güvenli wi-fi noktaları oluşturması
  • Web gezintilerini iz bırakmadan yapması
  • Yasaklı sitelere erişim imkanı tanıması

gibi özellikler öne çıkıyor.

Programa dezavantajları ise şunlar;

  • Ziyaret ettiğiniz sayfalara reklam eklemesi
  • İnternet hızında yavaşlama olması
  • 3GB bant genişliği

önemli eksiler olarak görülüyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Hotspot Shield Nasıl Kullanılır? (Resimli Anlatım)” İçin Bir Cevap

Hotspot Shield Nasıl Kullanılır? (Resimli Anlatım) İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.