HTC One M8 Akıllı Telefonun Bilinmeyen Özellikleri

Eğer HTC One M8 kullanıyorsanız mutlaka bilmediğiniz özellikleri vardır. HTC One M8’i küçük ipuçları ile daha etkin kullanmak istiyorsanız yazımızı okuyun.

Sponsorlu Bağlantılar

HTC One M8 Hakkında Bilmedikleriniz

HTC’nin şuan için en üst seviye akıllı telefonu olan HTC One M8, ilk çıktığı günden beri hala popülerliğini koruyor. Gerek tasarım açısından olsun gerekse teknik özellikler açısından olsun çok iyi. Dünya çapında başarı elde ettiği HTC One M8 modelin aynı zamanda bilinmeyen yönleri de var.

Sponsorlu Bağlantılar

Eğer akıllı telefonunuz HTC One M8 ise bilmediğiniz bazı özellikler olabilir. Eğe rHTC One M8’in gizli kalmış özelliklerini öğrenmek ve HTC One M8 hakkında ipuçları görmek istiyorsanız yazımızı okuyun.

HTC One M8 Hakkında İpuçları

HTC One M8

HTC One M8

HTC One M8 Batarya Seviyesini Yüzde Olarak Görebilme

HTC One M8’in bilinmeyen özelliklerinden birisi şarjını gösteren çubuğun yüzdelikli gösterimi. Normal şartlarda HTC One M8’in şarjına baktığınız zaman sadece pil resmi vardır.

HTC One M8_Pil Ömrü Yüzdelikli Gösterim

Ama eğer bu pil ömrünün ne kadar kaldığını yüzdelikli olarak görmek istiyorsanız bu mümkün. Ayarlar / Güç menüsünden “Pil Düzeyini Göster” seçeneğini işaretlemeniz yeterli.

HTC One M8 Daha Fazla Uygulama Görme

HTC One M8_Daha Fazla Uygulama

HTC One M8 akıllı telefonun uygulama ekranında normalde az sayıda uygulama görünmektedir. Bu uygulamaların sayısını artırabilirsiniz. Bunun için uygulama ekranında iken sağ üstte bulunan 3 noktaya tıklayın ve önünüze çıkan menüde “Klavuz Boyutu” menüsünden düzenleyin.

HTC One M8 Ekran Büyütme Özelliği

HTC One M8_Ekran Büyütme Özelliği

HTC One M8 ekranındaki yazıların küçük olmasından şikayetçi iseniz bu sorununuza çözüm var. Çünkü HTC One M8 ekranını büyütme imkanınız var. Bunun için Ayarlar / Erişebilirlik menüsünden “Büyütme Hareketleri” şeçeneğini aktif yapın. Böylece ekrana 3 defa hızlı bir şekilde dokunduğunuz zaman ekran büyüyecektir.

HTC One M8 Tuş Kilidini Hızlı Açma Özelliği

HTC One M8’de güç tuşuna basmadan tuş kildini açmanız mümkün. Bunun için “Motion Launch” seçeneğini kapatmanız gerekmektedir. Bu seçeneği kapattıktan sonra tuş kilidi kapalı olan HTC One M8’in siyah ekranında parmağınızı yukarı doğru kaydırdığınızda ekran açılacaktır.

HTC One M8 Bildirim Işığını Ayarları

HTC One M8_Bildirim Işığı Düzenleme

HTC One M8’de ekranın en üstünde bulunan ve bildirimler geldiğinde yanan bildirim ışığını düzenleyebilirsiniz. Yani hangi bildirimlerde yanıp hangi bildirimlerde yanmamasını düzenleyebilirsiniz. Bunun için Ayarlar / Ekran ve Hareketler menüsünden “Bildirim Işığı” menüsüne girmeniz yeterli. Bu bölümden istediğiniz ayarlamaları yapabilirsiniz.

HTC One M8 Ters Çevirerek Sessize Alma

HTC One M8_Ters Çevirerek Sessize Alma

HTC One M8 akıllı telefonunuzun sessizde olmasını istediğiniz durumlarda normal ayarlardan sessize almanız mümkün. Bunu yaptığınız taktirde siz bir daha sesini açana kadar sessizde kalacaktır. Ama sessize almadan sadece ters çevirerek sessizde kalmasını istiyorsanız bu oldukaç kolay. Ayarlar / Ses menüsünden “Sessize almak için çevir” menüsüne girip buradan “Her zaman sessize al” seçeneğini aktif yaparsanız HTC One M8’inizin ekranını zemine doğru ters çevirdiğinizde telefonunuz sessizde olacaktır. Eğer ters çevirmediğiniz durumlarda sizi arayan birisi olursa o anda da ters çevirdiğiniz taktirde telefonunuz yine sessize geçecektir.

HTC One M8 Detaylı Bildirim Çubuğuna Erişim

HTC One M8’in bildirim çubuğunda iki bölüm var. Birisi normal olarak ulaşılan sade bildirim çubuğu diğeri ise detaylı bildirim çubuğu. detaylı bildirim çubuğunu bir defa da açmak istiyorsanız iki parmağınız ile bildirim çubuğunu aşağıya doğru çekmeniz yeterli.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

HTC One M8 Akıllı Telefonun Bilinmeyen Özellikleri İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.