iCloud Nedir? iCloud Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Apple’ın sunduğu en güzel servislerden birisi olan ve bulut depolama çözümü sunan iCloud servisinin ne işe yaradığını ve nasıl kullanıldığını öğrenin.

Sponsorlu Bağlantılar

iCloud Rehberi

Apple’in İOS 5 ve Mac OS X 10.7.2 sürümüyle birlikte kullanıcılara sunduğu iCloud bugün tüm Apple ürünlerinde aranan bir uygulama olarak öne çıkıyor. Temelde bir bulut hizmeti olan iCloud, aygıtınızın anlık olarak yedeklenmesini ve verilerinizin korunmasını sağlıyor. Her ne kadar geçtiğimiz aylarda adı bir skandala karışmış olsa da güvenlik ve şifre bilgileri özenle korunduğunda son derece sorunsuz bir sistem olduğunu söyleyebiliriz.

Sponsorlu Bağlantılar

iCloud Nedir? Ne İşe Yarar?

Appe tarafından İOS ve Mac platformları için sunulan iCloud, bir bulut depolama hizmeti olup ücretsiz 5 GB depolama alanı ile kullanılabiliyor. Alanın yeterli olmaması ya da ek alana ihtiyaç duyulması durumunda kullanıcılar ek ücret ödeyerek 10 – 20 – 50 GB gibi seçeneklere sahip olabilir.

icloud nedir

iCloud dosyalarınızın ve Apple ürünleri olan aygıtların yedeklenmesini sağlayan bir sistemdir. Fakat diğer bulut sistemlerden farklı olarak iCloud üzerinde diğer aygıtlarınız ile senkronize edebileceğiniz dosyalar yedeklenir. Örneğin iPhone’a bir oyun indirdiğinizde tüm oyun yerine yalnızda oyun kayıt dosyaları iCloud’a yedeklenerek diğer aygıtlarınız ile senkronize edilir.

iCloud Nasıl Kullanılır?

icloud ne işe yarar

iCloud’un sunulmasıyla birlikte bilgisayara yedekleme yaptığımız iTunes kullanımında önemli oranda azalma meydana geldi. Apple iCloud hesabı oluşturduğunuzda mail, kişi listesi, takvimler, safari, oyun ve program kayıt dosyalarıyla birlikte fotoğraf ve videolarınız iCloud üzerine yedeklenecektir. iCloud’a yedeklenecek olan dosyaları belirlemek için iCloud sekmesinde gerekli ayarlamaları yapabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

iCloud Nedir? iCloud Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.