İngilizcenin Varlığı ve Gerekliliği

Sponsorlu Bağlantılar

İngilizce Öğrenmenin Kolay Yolu

Günümüzde kişisel gelişimden dil bilgisine kadar geniş bir yelpazede kişi kendini eğitebilmekte ve geliştirebilmektedir. İngilizce günümüzde en değerli dillerden olmakta ve konusarakogren metodu ile insanlar bu dili öğrenmek istemektedir. İlkokuldan lise son sınıfına kadar insan hayatında olan İngilizce okuldan sonra da üniversite ve iş hayatında kişiler ile yürümektedir. İngilizce uzun zamandır hem dünyada hem de ülkemizde varlığını sürdürmekte ve evrensel dil olarak kendini nitelendirmektedir. Dünyanın bir ucundaki kişi ile diğer ucundaki kişinin anlaşmasını sağlayan tek dil İngilizce olmakta ve anadili veya resmi dili İngilizce olmayan ülkeler bile İngilizceyi gerek diplomatik ilişkilerde gerek bireysel ilişkilerde kullanmaktadır. İkinci dünya savaşı ile birlikte kendini gösteren İngilizce bugüne kadar hep yükselerek gelmekte ve dünya üzerinde asli dil olmaktadır. Ortak dil veya anlaşma dili olarak ta belirtilmekte ve dünya üzerinde milyarlarca insan tarafından konuşulmaktadır. Okullar haricinde kurslar da İngilizce eksiği kapatmakta bu kurslarda genel İngilizce, akademik İngilizce veya konuşma üzerine özel programlar verilmektedir. Kişinin İngilizce seviyesine göre sınıflar belirlenmekte ve seviyeye göre İngilizce dersler verilmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Başlangıç aşamasında her şey gibi İngilizce öğrenmekte zor olmaktadır. Yabancı dil öğrenimi sabır ve azim gerektiren bir iş olmakta ve kişi gerçekten elinden geleni yapmalıdır. İngilizce sözler, aylar, renkler ve sayılar ile kendi kendine de bazı şeyleri öğrenebilmektedir. Kelime haznesi ilk dikkat edilmesi gereken şey olmalıdır. Kelime haznesi sonrasında da cümle kalıpları ile eğitim devam etmektedir. Bir kişinin kelime haznesi ne kadar kuvvetli olur ise aynı cümleyi farklı sözcükler ile anlatabilmekte ve birden çok çeşitli cümle kurabilmektedir. Yakın anlamlı veya benzer anlamlı kelimelerin bilinmesi ile karşı tarafın kurduğu cümleler anlaşılabilmekte ve farklı kelimeler de öğrenilmektedir. Okul veya kurs öğrenimi dışında kitap okumak, müzik dinlemek ve film izlemekte ayrıca İngilizcenin gelişmesine ve kelime haznesinin çoğalmasına ayrıca katkı sunmaktadır. İngilizce, düzenli eğitim ve kelime öğrenmesi ile öğrenilmekte ayrıca biriler ile pratik yapılmalıdır. Konuşulmadığı sürece unutulabilmektedir.

konusarak-ogren

Sanayi, üretim, eğitim, ithalat, ihracat ve turizm alanındaki gelişmeler ile İngilizce belli süredir ülkemizde de ağırlığını korumaktadır. Ülkemizde tatil beldelerinin çok olması hem yaz hem de kış turizmine uygun olmaktadır. Bundan dolayı ülkemize bir sene içerisinde gelen turistlerin sayısı azımsanmayacak kadar çok olmaktadır. Turizmin ilk kriterlerinden biri de İngilizce bilmektir. Otel veya acente fark etmeksizin İngilizce bilen personel istihdam edilmektedir.Turizmin ülkemizde çoğalması ile de İngilizcenin önemi bir kez daha su üzerine çıkmaktadır. Otellerde karşılama ve oteli anlatır iken gerekli olsa da özellikle acentede rehber olarak çalışan kişilerin İngilizce bilmesi şart koşulmaktadır. Gelen turistler ülkemizde muhakkak ki tur satın alıp dolaşmaktadır ki etrafı ve tarihi anlatacak yabancı dil bilen rehbere ihtiyaç duyulmaktadır.

İngilizce’yi Konuşarak Öğrenin

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

İngilizcenin Varlığı ve Gerekliliği İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.