Instagram Hashtag Nedir? Instagram Hashtag Nasıl Kullanılır?

Instagram hesabınız üzerinden paylaşımlar yaparken, bu paylaşımların daha büyük kitlelere ulaşmasını istiyorsanız hashtag yani etiketler kullanmanız gerekiyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Instagram Hashtag Özelliği

Önceleri Twitter’a has bir özellik olarak tanıdığımız Hashtag daha sonra Facebook ve Instagram üzerinde de kendini gösterdi. Sosyal medya üzerinde iletişimin anahtarlarından birisi haline gelen Hashtag, bir tag ya da etiket altında pek çok kullanıcının paylaşım yapmasını sağlıyor. Örneğin Instagram üzerinde yüklediğiniz bir fotoğrafın açıklama bölümüne #eniyiindir şeklinde bir etiket eklediğinizde aynı etiketi kullanan diğer paylaşımlara da ulaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Instagram’da Hashtag Kullanımı

Bireysel ya da kurumsal amaçlar için oluşturduğunuz Instagram hesabınızda paylaşımlarınızın daha fazla kişiye ulaşması ya da daha fazla kullanıcı kitlesi tarafından beğenilmesi için doğru hashtag’leri tercih etmeniz gerekir. Kurumsal amaçlar için oluşturulan hesaplarda paylaşılan ya da yansıtılmak istenen marka yüzünü taşıyan etiketleri belirlemek yararlı olacaktır.

instagram hashtag nedir

Örneğin insanların sizi takip etmesini istiyorsanız ve sizde takip edeceğinizi belirtiyorsanız #follow4follow tarzı bir etiket tercih edebilirsiniz. Paylaşımınıza özel bir kitleye ulaşmak istediğinizde ise anahtar kelimelere yönelik hashtag tercih etmeniz yararlı olacaktır. Örneğin paylaşımlarınızı yaparken popüler ve az kullanılan #instagram, #instagramdasatis, #instagramsatis gibi etiketler ile sizi yansıtan şeyleri paylaşabilirsiniz.

Instagram Uygulamalarını İndirin!

Instagram - iOS
iPhone, iPad ve iPod touch İçin Fotoğraf Düzenleme ve Paylaşma Uygulaması
Instagram - Android
Fotoğraf Düzenleme ve Paylaşma Uygulaması
Instagram BETA - Windows Phone
Windows Phone İçin Instagram Uygulaması
Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Instagram Hashtag Nedir? Instagram Hashtag Nasıl Kullanılır? İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.