Instagram Hesap Silme (Resimli Anlatım)

Instagram hesabınızı artık kullanmak istemiyorsanız ve Instagram hesabınızı silmek istiyorsanız yapmanız gerekenleri ve bilmeniz gerekenleri anlatıyoruz.

Sponsorlu Bağlantılar

Instagram Hesap Silme

Instagram, Facebook ve Twitter’dan farklı olarak daha çok medya ( fotoğraf, video ) dosyaları üzerine paylaşım yapılan ve bu paylaşımlar üzerinde sohbet edilen bir ortamdır. Aktifliği paylaşım sayısı ve alınan yorumlara göre belirleyen Instagram üzerinde hesabınızı sıkılmanız ya da artık kullanmak istememeniz durumunda silebilirsiniz. Aşağıda Instagram hesap silme yolu hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Instagram Hesabı Nasıl Silinir?

Instagram hesabınızı silmek ya da kapatmak istediğiniz fotoğraf, video, yorumlar, profil ve beğenileriniz tamamen silinecektir. Tüm bu değişikliği göze alarak hesabınızı silmek istiyorsanız Instagram uygulamasından çıkış yaptıktan sonra bilgisayardan Instagram’a giriş yapın. Oturum açtıktan sonra sağ üst köşede yer alan kullanıcı adınıza tıklayın ve düzenle bölümüne girin.

instagram hesap silme

Açılan sayfada sağ üst bölümde yer alan “Hesabımı Silmek İstiyorum” bağlantısına tıklayın ve işlemi onaylayarak tamamlayın. Hesap silindikten sonra veriler ya da aynı hesap tekrar etkinleştirilememekte ve aynı kullanıcı adı kullanılarak tekrar kayıt olamamaktasınız. Instagram, Facebook ya da Twitter’da olduğu gibi henüz hesap dondurma üzerine bir hizmet sunmuyor.

Instagram Uygulamalarını İndirin!

Instagram - iOS
iPhone, iPad ve iPod touch İçin Fotoğraf Düzenleme ve Paylaşma Uygulaması
Instagram - Android
Fotoğraf Düzenleme ve Paylaşma Uygulaması
Instagram BETA - Windows Phone
Windows Phone İçin Instagram Uygulaması
Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Instagram Hesap Silme (Resimli Anlatım) İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.