Instagram Nedir? Instagram Nasıl Kullanılır?

Fotoğraflarınıza harika filtreler uygulayarak mükemmel sonuçlar elde etmek ve bu fotoğrafları sosyal ağlarda paylaşmak istiyorsanız Instagram uygulamasını deneyin.

Sponsorlu Bağlantılar

Instagram Nedir?

İlk olarak 2010 yılında kullanıma sunulan ve fotoğraf filtreleme uygulaması olarak tanıtılan Instagram, iOS platformundan sonra Nisan 2012’de Android cihazlar içinde kullanıma sunuldu. Başlangıçta yalnızca fotoğraf paylaşım servisi olarak görülse de bugün hem diğer platformlara destek sunması hem de çok amaçlı kullanılabilmesi nedeniyle geniş bir çevreye hitap ediyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Instagramı Nasıl Kullanırım?

Mobil aygıtınızın marka ve modeline göre uygulamayı App Store, Play Store ya da Windows Mağaza üzerinden edindikten sonra giriş yapmak için üye olabilir ya da Facebook aracılığıyla giriş yapabilirsiniz. Facebook aracılığıyla giriş yapmanız durumunda Facebook arkadaşlarınızı Instagram’da kolaylıkla bulabilirsiniz. İkinci adımda bir kullanıcı adı belirlemeli ve bu kısa adı kullanmalısınız.

instagram nedir

Instagram’ın temel kuruluş amacı olan fotoğraf servisi için en alt menüde yer alan kamera simgesine tıklayın. Burada fotoğraf çekebileceğiniz gibi var olan Galeri fotoğraflarını da alabilirsiniz. Bir fotoğraf çektiğinizde karşınıza kare ekranda fotoğraf kadrajı gelecektir. Fotoğraf üzerinde var olan efektler ile düzenleme yapabilir, yorum yazarak hem Instagram’da hem de diğer sosyal ağlarda paylaşabilirsiniz.

Instagram ios

Üçüncü adımda ise fotoğrafın daha fazla kullanıcıya ulaşması için hashtag eklemeniz gerekir. Örneğin havuza girdiğiniz sırada çektiğiniz bir fotoğrafa #havuz #bodrum #sıcak gibi etiketler kullanabilirsiniz.

Instagram Uygulamalarını İndirin!

Instagram - iOS
iPhone, iPad ve iPod touch İçin Fotoğraf Düzenleme ve Paylaşma Uygulaması
Instagram - Android
Fotoğraf Düzenleme ve Paylaşma Uygulaması
Instagram BETA - Windows Phone
Windows Phone İçin Instagram Uygulaması
Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Instagram Nedir? Instagram Nasıl Kullanılır? İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.