Instagram Şifremi Unuttum? Şifre Yenileme ve Değiştirme (Resimli Anlatım)

Instagram hesabınıza ait giriş şifresini unuttuğunuz zaman şifrenizi nasıl yenileyeceğinizi ve şifrenizi nasıl değiştireceğinizi öğrenin.

Sponsorlu Bağlantılar

Instagram Şifre Yenileme

Genellikle mobil cihazınızda ya da tarayıcınızda doğrudan şifre ekranı ile karşılaşmadan giriş yaptığınız Instagram hesabınızı başka bir aygıta taşımanız gerektiğinde ya da farklı bir cihazdan girmek istediğinizde tekrar şifre girmeniz gerekir. Uzun süredir Instagram kullanıcısı olduğunuzu düşünürsek şifrenizi unutmuş olmanız olasıdır. Aşağıda Instagram şifre değiştirme ve yenileme hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Instagram Şifresi Nasıl Yenilenir?

Şifre hatırlamamanız durumunda Facebook ya da E-Posta yolunu kullanarak şifrenizi yenileyebilirsiniz. Instagram’a kayıt olmak için kullandığınız e-posta adresini aynı zamanda şifre yenileme işlemi içinde kullanabilirsiniz. Kayıt olduğunu e-posta adresine erişiminizin olmaması durumunda ya da Facebook hesabınız ile Instagram’ı entegre etmemeniz durumunda ne yazık ki erişim yetkisi verilmiyor.

WEB üzerinden şifre yenileme;

İlk önce Instagram’a girin.

Daha sonra açılan sayfada sağ üst köşede “Giriş yap” butonuna tıklayın.

Aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi bir giriş penceresi gelecek. Buradan “Forgot your password?” linkine tıklayın.

Instagram şifremi unuttum

Daha sonra aşağıdaki gibi şifre yenileme penceresi gelecek. Bu pencerede “E-posta veya Kullanıcı Adı” kutusuna e-postanızı yada kullanıcı adınızı yazın. Aşağıdaki alan resimde gördüğünüz karakterleri girin ve en altta yer alan “Şifre Yenile” butonuna tıklayın. Instagram’a kayıt olurken girdiğiniz e-posta adresine şifre sıfırlama maili gelecek. Bu mail üzerinden şifrenizi yenileyebilirsiniz.

Instagram şifre yenileme

Mobil cihazlardan şifre yenileme;

Şifrenizi yenilemek için giriş ekranına geldikten sonra Şifreni mi Unuttun bağlantısını tıklayın.Açılan ekranda kullanıcı adı ya da e-posta bölümlerinden birine tıklayın. Kullanıcı adı ya da şifre almak için kayıt olurken kullandığınız e-posta adresini girin. Sağ üst bölümde bulunan Ara bölümünü açın ve Şifre Yenileme E-Postası Gönder’e basın. Instagram tarafından gönderilen şifre yenileme postası aracılığıyla yeni şifrenizi oluşturun.

instagram şifre yenileme

Facebook hesabı aracılığıyla şifre yenilemek isterseniz Ara butonuna kadar olan işlemleri tıklayın ve açılan ekranda Facebook’u Kullanarak Yenile’ye basın.

Instagram Uygulamalarını İndirin!

Instagram - iOS
iPhone, iPad ve iPod touch İçin Fotoğraf Düzenleme ve Paylaşma Uygulaması
Instagram - Android
Fotoğraf Düzenleme ve Paylaşma Uygulaması
Instagram BETA - Windows Phone
Windows Phone İçin Instagram Uygulaması
Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Instagram Şifremi Unuttum? Şifre Yenileme ve Değiştirme (Resimli Anlatım)” İçin Bir Cevap

Instagram Şifremi Unuttum? Şifre Yenileme ve Değiştirme (Resimli Anlatım) İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.