Internet Explorer Neden Yavaş ve Neden Kasıyor?

Internet Explorer tarayıcınız yavaşlamaya başladıysa ve eskisi kadar hızlı değilse sinirleriniz bozulabilir. Şimdi Internet Explorer tarayıcınızın neden yavaşladığını ve tekrar nasıl hızlandıracağınızı öğrenin.

Sponsorlu Bağlantılar

Internet Explorer Bağlantı Sorunları

İnternet bağlantınız hızlı olmasına rağmen Internet Explorer’ın aşırı yavaş olmasından, kasmasından ya da hata vermesinden şikayet ediyorsanız, tarayıcınızda yolunda gitmeyen bazı sorunlar olabilir. Son sürümleri ile birlikte rakiplerine karşı rekabet gücünü artıran Internet Explorer’da Internet bağlantınızı nasıl aktif kullanacağınızı ve yavaşlama – kasma gibi sorunlara karşı hangi önlemleri almanız gerektiğini sizlere hatırlatmak istedik.

Sponsorlu Bağlantılar

Internet Explorer Neden Yavaşlıyor?

Internet bağlantısında bir tarayıcıdan daha fazla kullanılan bağlantı sürü, hızı belirlemektedir. Çevirmeli, DSL ve Kablolu bağlantı yaparak internete girdiğinizde kablo bağlantısının DSL ve çevirmeli bağlantıya göre daha hızlı olduğunu görebilirsiniz. Ayrıca Fiber bağlantı yerine bakır kablo ile bağlanmaya çalıştığınızda bağlantınızın daha yavaş olduğunu görebilirsiniz.

internet explorer neden yavaşlar

Kablosuz bağlantı kuran kişiler genellikle diğer kablosuz cihazların etkisini göz ardı eder. İnternet bağlantınızı etkileyen en önemli unsurlardan olan kablosuz cihazlar, modeminiz ile yakınsa ya da çevrede başka elektronik araçlar var ise internet hızınızı olumsuz yönde etkileyecektir. Mümkün olduğunca fiziksel engellerle birlikte diğer kablosuz veri cihazlarını, modeminizden uzak bir alana taşıyın.

Internet Explorer ve diğer tarayıcılar üzerine doğrudan etki eden bir diğer unsur, bilgisayarda bulunan zararlı yazılımlar ya da casus programlar olabilir. Düşük internet performansında virüsler ve casus yazılımlar en önemli etmenler arasında yer alırken tarayıcınızla çakışarak internetin ve tarayıcı hızının azalmasına neden olurlar. Bu gibi bir sorunla karşılaşmamak adına, bilgisayarınızda güncel bir anti-virüs programının olduğundan emin olmalısınız.

Internet Explorer Linkleri

Internet Explorer 10
Windows 7 İçin IE 10 Tarayıcı
Internet Explorer 9 (Windows 7)
Windows 7 için Internet Explorer 9
Internet Explorer - Mac
Mac için IE Tarayıcı
Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Internet Explorer Neden Yavaş ve Neden Kasıyor? İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.