Internet Explorer Sıfırlama (Resimli Anlatım)

Internet Explorer tarayıcınızdaki sorunları çözmek için tarayıcınızı kaldırıp yeniden kurmanıza gerek yok. Internet Explorer’ı sıfırlayarak fabrika ayarlarına döndürün ve sorunları çözün.

Sponsorlu Bağlantılar

IE Tarayıcınızı Sıfırlayın

Internet Explorer kullanıcıları sık sık tarayıcılarının yavaşladığından ve bağlantı sorunları yarattığından şikayet etmektedir. Diğer tarayıcılarda olduğu gibi Internet Explorer’da da yeni kuruluma gerek kalmadan tarayıcı ayarlarını sıfırlayabilir, verilerinizi yedekleyerek başa dönebilirsiniz. Özellikle yükleme sonrasında oluşan sorunlara çözüm bulamıyorsanız tarayıcınızı sıfırlamanızı tavsiye ederiz.

Sponsorlu Bağlantılar

Internet Explorer Nasıl Sıfırlanır?

Internet Explorer’a giriş yaptıktan sonra yeni sekme dışında tüm tarayıcı pencerelerini kapatın. Tarayıcının üst kısmında yer alan Araçlar simgesine ve sonrasında Internet Seçeneklerine dokunun.

internet explorer sıfırlama 1

Açılan ekranda gelişmiş sekmesine girdikten sonra Sıfırla butonuna basın ve açılan onay iletişim kutusunda “Internet Explorer Ayarlarını Sıfırla” bağlantısına tıklayarak tarayıcınızı sıfırlayın.

internet explorer sıfırlama 2

internet explorer sıfırlama 3

Internet Explorer onay penceresinin kabul edilmesinden sonra gerekli ayarlamaları yaparak tarayıcıyı sıfırlamaya, ilk gün ki haline döndürmeye başlayacaktır. İşlemler tamamlandığında ve onay iletişim kutusu kapandığında sırasıyla Kapat > Tamam butonlarına basın ve bilgisayarınızı yeniden başlatarak, yapılandırılan ayarların geçerli olmasını sağlayın.

internet explorer sıfırlama

Bu işlem sonucunda halen tarayıcı sorunlarınız devam ediyor ise bir anti-virüs yazılımı ile bilgisayarınızı taratmanızı tavsiye ederiz.

Internet Explorer İndirin

Internet Explorer 10
Windows 7 İçin IE 10 Tarayıcı
Internet Explorer 9 (Windows 7)
Windows 7 için Internet Explorer 9
Internet Explorer - Mac
Mac için IE Tarayıcı
Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Internet Explorer Sıfırlama (Resimli Anlatım) İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.