Internet Explorer’da Eklenti Yükleme, Kaldırma ve Yönetme (Resimli Anlatım)

Internet Explorer tarayıcınızda yüklü olan eklentileri görüntülemek, eklentileri kaldırmak yada eklentileri devre dışı bırakmak için yapmanız gerekenleri öğrenin.

Sponsorlu Bağlantılar

Internet Explorer Eklenti Ayarları

Internet Explorer, eklenti ve uzantılar açısından Firefox ve Chrome’dan biraz daha farklı bir prensipte çalışmaktadır. Eklentiler ile Internet Explorer web içeriği ile etkileşim kurarken oyun ve video performansında artış hedeflenir. IE’nin Diğer tarayıcılardan farklı olmasının nedeni ise çoğunlukla eklentisiz çalışacak şekilde tasarlanmış olmasıdır.

Sponsorlu Bağlantılar

Internet Explorer, HTML5 ve Flash videolarını hiçbir eklentiye ihtiyaç duymadan oynatırken çoğunlukla masaüstü uygulama için eklenti kurulması tavsiye ediliyor. Aşağıda Internet Explorer’da eklenti yükleme, kaldırma ve yönetme hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Internet Explorer’da Yüklü Eklentileri Görüntüleme

Yüklü eklentileri görüntülemek için sırasıyla Internet Explorer’ı açtıktan sonra Araçlar > Eklentileri Yönet’e tıklayın ve açılan pencerede Göster > Tüm Eklentiler’e basın.

internet explorer eklentiler görüntüleme

Internet Explorer’da Yüklü Eklentileri Kapatma

Internet Explorer’a giriş yaptıktan sonra sırasıyla Araçlar > Eklentileri Yönet butonuna basın. Açılan ekranda Göster > Tüm Eklentileri Yönet yolunu izleyin. Karşınıza çıkan eklentiler arasında kapatmak istediğiniz eklentiyi seçtikten sonra Devre Dışı Bırak > Kapat butonlarına basın.

internet explorer eklentiler kapatma

Internet Explorer’da Yüklü Eklentileri Kaldırma

Internet Explorer üzerinde yüklü olan tüm eklentileri kaldırmanız mümkün değildir. Bu eklentilerden bazıları Internet Explorer’ın bilgisayarınız ile uyumlu çalışması için gereklidir. Ancak harici olarak yüklenmiş eklentileri kaldırmak isterseniz Araçlar > Eklentileri Yönet > Göster > Tüm Eklentiler yolunu izleyin ve kaldırmak istediğiniz eklentiyi seçerek Kaldır seçeneğini seçin.

Internet Explorer İndirin

Internet Explorer 10
Windows 7 İçin IE 10 Tarayıcı
Internet Explorer 9 (Windows 7)
Windows 7 için Internet Explorer 9
Internet Explorer - Mac
Mac için IE Tarayıcı
Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Internet Explorer’da Eklenti Yükleme, Kaldırma ve Yönetme (Resimli Anlatım) İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.