Internet Explorer’da Geçmiş Nasıl Silinir? (Resimli Anlatım)

Internet Explorer tarayıcınızda ziyaret ettiğiniz sitelerin tarayıcınızda kayıtlı kalmasını istemiyorsanız IE tarayıcı geçmişini yani göz atma geçmişini silmelisiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Tarayıcı Geçmişini Temizleme

Göz atma geçmişi ya da diğer bir ifade ile tarayıcı geçmişi, Internet Explorer üzerinde internette yaptığınız gezintiler sonucunda tarayıcı tarafından kaydedilen – hatırlanan bilgilerdir. Göz atma geçmişi içerisinde kayıtlı form bilgileri, parolalar, sık ziyaret edilen internet siteleri gibi sonuçlar yer alır. Internet Explorer bu bilgiler kullanarak göz atma deneyiminizi daha iyi hale getirmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Ortak kullanılan ya da paylaşılan ağa sahip olan bir ortamda bulunuyorsanız, göz atma geçmişi y tarayıcı geçmişinin diğer kişiler tarafından görüntülenmesini istemiyor olabilirsiniz. Böyle bir durumda Internet Explorer üzerinde tarayıcı geçmişini temizleyerek bilgilerinizi güvenle koruyabilirsiniz.

göz atma geçmişi temizleme

Internet Explorer’da Göz Atma Geçmişi Silme

Göz atma geçmişine girmek, ziyaret ettiğiniz internet sitelerini görüntülemek ve belirlediğiniz ziyaretleri silmek için Internet Explorer’a girdikten sonra “Sık Kullanılanlar” butonuna basın ve açılan ekranda geçmiş sekmesine dokunarak geçmişi nasıl görüntülemek istediğinizi belirleyin. Seçiminizi yaptıktan sonra belirlediğiniz siteleri işaretleyerek “Sil” butonuna basın ve temizleyin.

tarayıcı geçmişini silme

Doğrudan göz atma geçmişini silmek için Ayarlar > Seçenekler > Geçmiş yolunu izleyin ve açılan ekranda silmek istediğiniz siteleri ya da tümünü seçerek Sil butonuna basın.

Internet Explorer İndirin

Internet Explorer 10
Windows 7 İçin IE 10 Tarayıcı
Internet Explorer 9 (Windows 7)
Windows 7 için Internet Explorer 9
Internet Explorer - Mac
Mac için IE Tarayıcı
Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Internet Explorer’da Geçmiş Nasıl Silinir? (Resimli Anlatım) İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.