Internet Explorer’da Otomatik Form Doldurma Ayarları (Resimli Anlatım)

Internet Explorer tarayıcınızda girdiğiniz sitelerde, alışveriş mağazalarında, bankalarda ve diğer servislerde verilerinizi otomatik olarak doldurmak istiyorsanız otomatik form doldurma ayarlarını yapın.

Sponsorlu Bağlantılar

Internet Explorer Otomatik Form Doldurma

Ziyaret ettiğiniz sitelerde e-posta, banka ve alışveriş uygulamalarında bir defa oturum açtığınızda Internet Explorer, kullanıcı adı ve parolanın hatırlanıp, hatırlanmaması üzerine bir uyarı penceresi sunar. İlgili uyarıyı kabul etmeniz durumunda internet sitesine sonraki ziyaretlerinizde herhangi bir bilgi girmenize gerek kalmadan otomatik olarak kullanıcı adı ve şifre bilgileriniz girilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer şekillerde otomatik form tamamlama uygulaması ile fatura vb. bilgileri girmeniz gerektiğinde Internet Explorer’ın bu bilgileri hatırlayarak girmesini sağlayabilirsiniz. Otomatik Form Doldurma uygulaması hakkında daha fazla bilgi almak için yazımıza göz atabilirsiniz.

internet explorer'da otomatik form doldurma

Otomatik Form Doldurma Nasıl Kullanılır?

Otomatik form doldurma ya da otomatik tamamlama, fatura vb. kişisel bilgilerin girilmesi gerektiğinde formların otomatik olarak doldurulmasını sağlamaktadır. Bu uygulamayı açık hale getirmek için Internet Explorer’a girdikten sonra Araçlar > Internet Seçenekleri yolunu izleyin. Açılan ekranda İçerik > Ayarlar simgesine dokunun ve Formlar’ı seçin. Bu işlem sonucunda Tamam butonuna tıkladığınızda Internet Explorer otomatik tamamlama ile bilgileri girecektir.

internet explorer otomatik form doldurma 1

Otomatik Form Doldurma Geçmişi Nasıl Silinir?

Bilgisayarınızda bulunan Otomatik Tamamlama geçmişini silmek için Araçlar > İnternet Seçenekleri > İçerik yolunu izleyin ve otomatik tamamlama altında yer alan Ayarlar sekmesine basın. Otomatik Tamamlama Geçmişini Sil butonuna basarak kayıtlı bilgileri temizleyebilirsiniz.

internet explorer otomatik form doldurma 2

Internet Explorer İndirin

Internet Explorer 10
Windows 7 İçin IE 10 Tarayıcı
Internet Explorer 9 (Windows 7)
Windows 7 için Internet Explorer 9
Internet Explorer - Mac
Mac için IE Tarayıcı
Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Internet Explorer’da Otomatik Form Doldurma Ayarları (Resimli Anlatım) İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.