Internet Explorer’da Parola Hatırlamayı Açma ve Kapatma (Resimli Anlatım)

Internet Explorer tarayıcınızda girdiğiniz sitelere ait kullanıcı adı ve parolaların otomatik olarak hatırlanmasını istemiyorsanız parola hatırlatma özelliğini kapatmalısınız.

Sponsorlu Bağlantılar

Parola Hatırlama Aracı

Tüm tarayıcılarda etkin olarak kullandığımız parola hatırlama aracı, ziyaret edilen sitelerde giriş yaptığınız şifre ve profil bilgilerinin kaydedilmesini, yeni ziyaretinizde doğrudan bu bilgilerin kullanılmasını sağlamaktadır. Internet Explorer üzerinde de kurulum sonrasında varsayılan olarak açık halde gelen parola hatırlama özelliğini dilerseniz kapatabilir, her girişinizde doğrudan bilgilerinizi kullanabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Internet Explorer’da Parolalar Kaydedilsin Mi?

Ziyaret ettiğiniz herhangi bir mail servisi, internet sitesi ya da alışveriş siteleri oturum açtığınız hesabın bir sonraki ziyaretinizde hatırlanıp hatırlanmamasını sorabilir, parola ve diğer giriş bilgilerinizin kaydedilmesini isteyebilir. Internet Explorer’da varsayılan olarak açık halde sunulan bu özelliği dilerseniz kolaylıkla kapatabilirsiniz.

internet explorer parola hatırlama

Bu özelliği kapatmak için Internet Explorer’a giriş yaptıktan sonra Ayarlar > Seçenekler > Parolalar yolunu izleyin. Açılan ekranda “Sitelerde oturum açtığımda parolaları kaydetmeyi öner” seçeneğini açık yada kapalı hale getirin ve tamam diyerek tarayıcınızı yeniden başlatın.

internet explorer parola hatırlama

Bu işlem sonucunda Internet Explorer, profil bilgileri kullanarak giriş yaptığınız her web sitesi için parola kaydetme önerisini otomatik olarak size sunacaktır.

Internet Explorer İndirin

Internet Explorer 10
Windows 7 İçin IE 10 Tarayıcı
Internet Explorer 9 (Windows 7)
Windows 7 için Internet Explorer 9
Internet Explorer - Mac
Mac için IE Tarayıcı
Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Internet Explorer’da Parola Hatırlamayı Açma ve Kapatma (Resimli Anlatım) İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.