Internet Explorer’da Video Sorunu ve Resim Sorunu Çözümü

Internet Explorer tarayıcınızda ziyaret ettiğiniz sitelerdeki videoları ve resimleri görüntülemede sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Bu sorunları nasıl çözeceğinizi öğrenin.

Sponsorlu Bağlantılar

Internet Explorer Video Oynatma Hatası

Bugün video yayını yapan pek çok web sitesi Flash, Silverlight ya da QuickTime gibi eklentileri kullanmaktadır. Diğer tarayıcılara nazaran Internet Explorer kullanıcılarında daha sık görülen video sorunu eklenti kaynaklı olabileceği gibi Internet Explorer’ın güncel olmaması ya da uyumluluk sorunu yaşaması nedeniyle ortaya çıkabilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Internet Explorer’da Video Oynatma Sorunu

Yukarıda da dile getirdiğimiz gibi web sitelerinin büyük bir kısmı ses ve video dosyalarını oynatmak için Adobe Flash, Microsoft Silverlight ya da QuickTime gibi eklentiler kullanmaktadır. Internet Explorer ise eklenti kullanmak yerine HTML5 ve Adobe Flash kullanarak video ve ses dosyalarının oynatılmasını sağlar. Fakat zaman, zaman bu dosyaları oynatma noktasında sorun yaşayabilirsiniz.

internet explorer video oynatma sorunu

Sorunun çözümü için farklı uygulamalar bulunmakla birlikte ilk önerimiz uyumluluk görünümünü kullanmanız yönünde olacaktır. Uyumluluk Görünümü ile site görüntüleme sorunlarını düzeltebilir, InPrivate Gözatma’yı kapatarak kaynağa ulaşabilirsiniz.

Video ya da ses dosyalarını oynatma sırasında donma, kasma ya da çalışmayı durdurma hatası alıyorsanız güncel IE sürümünü yükledikten sonra uyumluluk görünümünü kullanabilirsiniz.

Internet Explorer’da Resim Sorunu ve Çözümü

internet explorer izleme koruması

Bir web sayfasını ziyaret ettiğinizde görseller yerine X işareti görüyor ya da resimleri görüntüleyemiyorsanız bozuk bir bağlantı ile karşı karşıya olabilir ya da uyumluluk sorunu yaşıyor olabilirsiniz. Sorunun çözümü için resmin üzerin sağ tıklayıp “resmi göster” diyerek görsele ulaşmayı çalışın. Sonuç alamamanız durumunda site için İzleme Koruması ve ActiveX Filtresi özelliğini kapatarak yeniden açmayı deneyin.

Internet Explorer İndirin

Internet Explorer 10
Windows 7 İçin IE 10 Tarayıcı
Internet Explorer 9 (Windows 7)
Windows 7 için Internet Explorer 9
Internet Explorer - Mac
Mac için IE Tarayıcı
Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Internet Explorer’da Video Sorunu ve Resim Sorunu Çözümü İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.