iOS 10 ve Android 7.0 (Nougat) Karşılaştırması

Android 7 Nougat ve iOS 10 işletim sistemlerinin hangisi kullanıcı dostu özelliklere sahip? Android 7 Nougat ve iOS 10 karşı karşıya.

Sponsorlu Bağlantılar

Hangisi Daha İyi?

Google’ın mobil işletim sistemi olan Android ile Apple’ın mobil işletim sistemi iOS akıllı telefon ve tablet platformunda çıktıkları ilk günden itibaren bir rekabet içindeler. Kıyasıya rekabet devam ederken her iki tarafta son kozlarını oynadılar. Bu kozlar iOS işletim sisteminin son sürümü olan iOS 10 ile Android işletim sisteminin son sürümü olan Android 7.0 (Nougat). Nexus 6, Nexus 6P, Nexus 5X, Pixel C, ve Nexus 9 gibi cihazlar 22 Ağustos 2016 tarihinde Android 7.0 (Nougat) işletim sistemini beta olarak kullanmaya başladı ve kullanıcılar Android 7Wye tam not verdi. Ama Apple henüz iOS 10 işletim sistemini kullanıma sunmadı. iOS işletim sistemli cihazlar şuanda iOS 9.3.4 işletim sistemini kullanmaktalar. Ama buna rağmen Android ve iOS işletim sistemlerini karşılaştırdığımız zaman Android’in çok ileride olduğunu görüyoruz. Çünkü Android sahip olduğu birçok avantaj ve yaratıcı özellikler ile iOS’u geride bırakıyor. Ayrıca bu fikirler birçok otoritenin ortaya koyduğu otoritelerdir.

Sponsorlu Bağlantılar

Android 7 Nougat ve iOS 10 Karşı Karşıya

Android 7.0 (Nougat) ve iOS 10 Karşılaştırması

1 – Android 7 Nougat işletim sisteminde 2 uygulama aynı anda yan yana açılabiliyor. Ama iOS 10’da bu özellik yok.

2 – Android 7 Nougat işletim sisteminde bulunan Doze özelliği ile batarya en ideal bir şekilde kullanılabiliyor. Yani Android 7 Nougat bir akıllı telefonu yada tableti çanta veya cebinize koyduğunuz zaman Doze özelliği bataryayı ekonomi moduna alıyor. Bu özellik iOS 10’da yok.

3 – Android 7 Nougat işletim sisteminde Kişiselleştirme özelliğini kullanıcılarına hızlı bir şekilde sunmakta. Bu özellik iOS işletim sisteminin iOS 9 sürümünde Denetim Merkezine benzemekte ama iOS 9 kullanıcıları bu Denetim Merkezini pek kullanışlı bulmadılar. Ama bu durum iOS 10’da geliştirilecek deniliyor. Eğer bu özellik geliştirilirse bu alanda Android 7’in gerisinde kalmaz.

AÇIKLAMA: Hem Android 7 Nougat hemde iOS 10 işletim sistemlerinin kendine özgü özellikleri muhakkak var. Ama kullanıcı dostu özellik ve avantajlar göz önüne alındığında Android 7 Nougat işletim sisteminin önde olduğunu görmekteyiz.

 

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

iOS 10 ve Android 7.0 (Nougat) Karşılaştırması İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.