iOS 11 İle Karanlık Mod Geldi

iOS 11 ile gelen bir diğer yeni özellik ise karanlık mod. Böylece gözleriniz yorulmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar

Karanlık Mod İle Gözleriniz Yorulmasın

Apple, gözlerinizi kurtarmanıza yardımcı olmak için ‘karanlık modu’ iOS 11’e getirdi. HomePod, macOS High Sierra, watchOS 4, iOS 11 ve MacBook’lar ve iMac’ler için güncellemeler var. Ancak Apple, birkaç ayrıntı duyurdu ve0 bunlardan bir tanesi iOS 11’de yeni bir “karanlık mod”. Yeni özellik “yeniden tasarlanmış ters renk” olarak etiketleyen bir slaytta yaptı. iOS 11’in beta’su yalnızca şu anda geliştiriciler tarafından kullanılabiliyor ancak yeni sürüm bu sonbaharda halka açıldığında karanlık mod herkese gelecektir.

Sponsorlu Bağlantılar

Apple’ın daha iyi görsel erişilebilirlik için geliştirilmiş ters renk seçenekleri vardır. Bu seçenek parlaklık duyarlılığı veya bazı renk körlüğü olan insanlar için harikaydı. Ancak bazen renkleri ve görüntüleri aşırı çarpıtmak da biliniyordu.

Ancak yeni güncelleme çok daha iyi çalışıyor gibi görünüyor. Telefonunuza daha az parlaklık verir, böylece karanlık bir odada başkalarını rahatsız etmeyeceksiniz ve renkleri aynı şekilde tersine çevirmez. Aslında, yeni ayarın iki modu vardır: Akıllı Ters çevirme, akıllıca inversiyonu, birçok rengi bırakarak aynı renkte bırakır ve zaten karanlık düzeni tersine çevirmez. Ancak, mevcut gizli karanlık modun çalışma şeklini beğendiyseniz, Klasik Ters Çevir’i seçebilirsiniz.

iOS 11 beta sürümüne sahipseniz ve yeni ters renkleri test etmek istiyorsanız, Ayarlar> Genel> Erişilebilirlik> Ekran Konaklama otelleri> Renkleri Ters Çevir’e gidin.

iOS 11 Karanlık Mod Video

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

iOS 11 İle Karanlık Mod Geldi İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.