iOS 11 İle WiFi Şifresi İstemeye Son

iOS 11’in önemli özelliklerinden birisi de kablosuz ağ yani Wi-Fi paylaşım özelliği. Böylece sürekli olarak Wi-Fi şifresi istemek zorunda kalmayacaksınız.

Sponsorlu Bağlantılar

Wifi Şifrelerini Asla Tekrar Sormanız Gerek Yok

iOS 11 kullanan iPhone kullanıcıları için arkadaşlarınıza her seferinde Wi-Fi şifrelerini sorunlu bir şekilde sordukları günler artık geride kalıyor. Apple bu hafta başlarında WWDC’de yeni OS olan iOS 11’i duyurduğunda şirket, Siri güncellemeleri, mobil ödemeler ve yeni bir ekran paneli gibi bazı yeni özellikleri demo haline getirdi. Ama büyük bir özelliğe demo yapmadı; OS 11 cihazları arasında otomatik Wi-Fi girişleri.

Sponsorlu Bağlantılar

Geliştiriciler tarafında yeni bir özellik tespit edildi ve 9to5 Mac tarafından rapor edildi. AirPods’un kesintisiz geçiş deneyimine benzer olan Wi-Fi ağınıza hızlı bir giriş süreci başlıyor.

Wi-Fi Paylaşım Özelliği

iOS 11’in yeni Wi-Fi paylaşım özelliğini kullanmak için, “yabancı” cihazda Wi-Fi giriş ekranını yukarı çekin ve onu zaten ağ üzerinde bulunan “yerli” bir cihazın yakınına koyun. “Yerli” cihaza bir başkasının ağa katılmaya çalışıldığı bildirilir ve onlara kablosuz olarak doğrudan şifre gönderme seçeneği sunulur. Aktarım işlemini tamamladıktan sonra “yabancı” cihazdaki şifre alanı doldurulur ve otomatik olarak ağa erişim izni verilir.

Yeni özellik, zor Wi-Fi şifreli ve sık veri konusuna güvenen herkes için bir cankurtaran olacak. IOS 11’in yeni Wi-Fi paylaşım özellikleri, yeni işletim sistemine gelen birçok yeni özellikten yalnızca bir tanesidir.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

iOS 11 İle WiFi Şifresi İstemeye Son İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.